| FataAmintirilor a întrebat:

Voi cu ce va epilati pe picioare? cu lama? cu epilatoru? cu crema? exista ceva care sa nu te doara si sa aiba rezultate? funda`

6 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

Eu ma epilez cu ceara deplatoare, lama, crema.E dureros, stiu.
Cu epilatorul nu ma fac pentu ca ma doare ingrozitor.
Nu cred ca exista ceva care sa nu doara si sa aiba efecte pozitive.
Fiecare are dezavantajele ei.Crema nu prea e buna pentu ca a 2-a zi apar din nou fire de par. Ceara, lama doare, epilatorul nici nu mai zic.

Stii expresia:"Baba sufera la frumusete"laughing

| Blayr a răspuns:

Eu folosesc lama. Prima dată m-am epilat cu epilatorul, dar am rezistat cu greu până la genunchi şi de atunci, folosesc bicul cu aloe vera. Mă mai tai uneori, dar decât cu epilatorul...

| FataAmintirilor explică (pentru Blayr):

Si la cate zile te faci cu lama? si eu tot pana la genunchi ma fac cu epliatoro.da tu te faci cu lama ppana sus?

| Blayr a răspuns (pentru FataAmintirilor):

Păi eu nu suport să văd nici ciumpii ăia, aşa că mă fac după 2 zile, 3. Mă fac cu lama până sus, da.

| messingaround a răspuns:

Eu folosesc crema. Nu te doare absolut deloc. E foarte eficienta.

| MadMada a răspuns:

Baba sufera la frumusete. Epilatorul si ceara sunt mult mai eficiente, avand in vedere ca parul incepe sa creasca si mai rar si mai fin, dar doare rau. Cu crema ori raman fire, ori creste repede inapoi. Zic ca e bine cu lama, si din cand in cand cu epilatorul, care e cel mai eficient mai ales daca ai bani sa-ti iei unu d'ala scump.