| Соlorful a întrebat:

Voi cum reactionati cand sunteti atacati din toate partile (cu jigniri si cuvinte urate)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trec peste, de obicei nu imi bat capul cu niste frustrati care nu au alta treaba decat sa arunce in stanga si in dreapta cu vorbe urate! Frustrati sunt si asa vor ramane toata viata, daca altceva nu stiu?laughing

| Соlorful explică (pentru anonim_4396):

Super mod de gandire happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Соlorful):

Multumesc,Colorful! happy

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In afara faptului ca te simti ca un rahat in timp ce esti jignit/a si iti vine sa raspunzi cu aceiasi moneda, ce sa mai zic...cel mai bine ar fi sa fim indiferenti sa nu decadem la nivelu lor, asa suntem mai castigati

| George1510 a răspuns:

Avand in vedere ca mama este de origina sarba si eu am mostenit in mare parte caracterul ei, cu siguranta as reactiona foarte acid happy

| carpediem a răspuns:

Resetez sentimentul. Daca sunt si de obicei sunt nefondate, sunt rezultatul unor invidii, atribui respectivilor bile negre care in sinea mea au statutul de indivizi dintr-o specie, care sunt inadaptati. Oricum nu raspund cu aceiasi moneda, dar arhivez informatia si in final totul se plateste. E bine sa treci peste conflict, daca ma simt apasat ma uit la cer, la pasari la natura in general si incerc sa iau si eu un pic din forta care a facut toate astea. "Per aspera ad astra"!

| Biuka a răspuns:

Ziceţi ce vreţi oh go on Eu accept orice injurătură (de fapt nu o accept că răspund la fel waiting ) Până la partea cu ''mama''batting eyelashes apoi. sar în cap frustrated

| eliaclodia a răspuns:

Eu imi calculez strategia de rezolvat situatia cu tensiunea pe care o are un alpinist cand pe traseu incepe furtuna, ceata, cad pietre. Asta si numai cand citesc ce scrie aici, ca de ce sa mint, in fata nu mi s-a intamplat. Am si o fire anume: pot fi blanda, pot fi si foarte suparata pe cineva.

| MoReTtA a răspuns:

Eviti toate jignirile lor, chiar daca te doare. Dar nu te lasa la nivelu lor, ca tot tu cazi naspa. Cel mai bine e sa faci pe indiferentu si ai sa vezi ca intr-un final vor veni ei singuri sa ati ceara scuze dandusi seama ca poate a pierdut o persoana care in viata lor era importanta.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Le dau cu forta din propriul medicament.