| unprietenaproape a întrebat:

Voi cum reactionati cand va enervati?

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Încetez să mai fac gesturi gratuite pentru persoana respectivă și o evit. Uneori sunt foarte vocal și vehement. De exemplu când văd pe unul sau pe una că aruncă o hârtie pe jos și îl pun să o ridice. Alteori, când știu că mai am de-a face cu persoana, prefer să îmi fac în minte o evaluare a situației. Câtă valoare aduce în viața mea și dacă mai merită să rămân în situația aia. Apoi mă plimb, ascult muzică energică și înjur printre dinți, până mă liniștesc. Eventual mai povestesc unui prieten, dacă simt nevoia.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Scriu.Asta mă ajută mult.

| RAY a răspuns:

Calm,rabdare,mai injur si trece dar nu des ca numai are efect

| Drimmero a răspuns:

Injur, e cea mai buna metoda sa ma eliberez de tot.

| WaterDrop a răspuns:

Imi fluiera nasul ca si ceainicul. De aceea ma enervez doar pe langa gari, ca sa creada lumea ca trece trenul.

| Caro34 a răspuns:

Inainte incercam cat puteam să explic ce si cum; acum am învățat sa mă iubesc mai mult menajandu-mi nervii: ma pun pe ras! Alteori parasesc locul cu persoana in cauza... Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au trecut 2 ani de cand m/am enervat ultima oara. Stiu ca vedeam rosu in fata si aveam respiratia foarte calda. Atata imi mai amintesc laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt in public, incerc sa-mi calmez nervii, doar ca atunci cand sunt foarte nervoasa imi vine si sa plang.Mda si cam trantesc usile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îți dorești să vezi!

| Yasmin875 a răspuns:

Sparg geamuri, urlu ca nebuna, invinetesc ochii oamenilor...

| Speed99 a răspuns (pentru Yasmin875):

Simpatic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speed99):

Halal nevasta ti/ai gasit. Te cafteste de te indoaie

| WaterDrop a răspuns (pentru Yasmin875):

Woaaa! Cauti sot?!

Răspuns utilizator avertizat
| adytzoi a răspuns:

Sparg tot sa moara mama!
Glumesc, in general is o persoana foarte calma si nu foarte multe persoane m-au vazut nervos...

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Nu ai vrea să şti, crede-mă! laughing