| SilentRain a întrebat:

Voi cum scăpați de stres?

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îi dau să mănânce.

| Drimmero a răspuns:

Ori cu niste bautura, ori cu o companie placuta, rasete, meciuri,, activati in care implica socializarea si chestii d astea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Gasesc cauza.

| Celcestietot a răspuns:

Cu ajutorul lui Dumnezeu Tatal si Dumnezeu Fiul, sincer! Chiar iti recomand sa citesti din Biblie daca nu ai facut-owinking!

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

Mai bine citesc Capra cu trei iezi, are mai mult sens

| Dalmore a răspuns (pentru SilentRain):

Respect maxim pentru răspunsul ăsta.

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Are sens Biblia, iar dovezi istorice cu privire la ceea ce scrie acolo sunt. Daca ai nevoie de ceva cu privire la versetele biblice, poti pune intrebare la categoria religie si te ajut cu mare dragwinking!

| sadrian46 a răspuns (pentru Celcestietot):

Și cum vine Dumnezeu din cer și acționează la cerere pe pământ, dacă citești Biblia?

| Celcestietot a răspuns (pentru sadrian46):

M-am referit că afli despre Dumnezeu mai bine dacă citești din Biblie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi fac un duș, mă bag în pat, mănânc ceva bun (pizza, McDonald, ciocolată, suc) și mă uit pe YouTube la ceva interesant, la pozele din telefonul meu, citesc o carte etc. Și stau singură, într-un loc retras. Sau mângâi o pisică.

| Vikaa a răspuns:

Mananc dulciuri sau ascult muzica.

| Teffan a răspuns:

Prin negatie,observatie,introspectie.
Neg realitatea exterioara a stresului,observ si inteleg,prin introspectie,ca imi creez singur stresul,acesta fiind un produs al mintii prin raportarea gresita la greutatile vietii.

Cand intelegi ca stresul nu are o existenta de sine statatoare,ca evenimentele pe care le intampini sunt doar evenimente si tu le interpretezi, atunci realizezi ca ai posibilitatea de a controla cum te simti si ca bunastarea depinde de tine, nu de o realitate exterioara intepretata(deci "inteleasa", "reprezentata").
Este de prisos sa mai spun ca aceasta abilitate se obtine cu greu si ca, bineinteles, nu o stapanesc, dar este un punct de sprijin si o vesnica consolare.

| Delcatty a răspuns:

Ma retrag in cochilia mea, adica in dormitor si imi gasesc o ocupatie relaxanta. Meditatia poate ajuta.