| DomnisoaraLove a întrebat:

Voi cum testati un prieten sa vedeti daca e de incredere funda+voturi celelalte. pup

Răspuns Câştigător
| Rukhsandra a răspuns:

Nu-l testez ...deobicei sunt foarte buna la citit oameni si stiu daca o persoana este de incredere sau nu.Te uiti la comportamentul lui. Vezi daca barfeste pe X si Y inseamna ca poate sa te barfeasca si pe tine cand nu esti de fata
Cauti sa vezi daca e prieten cu tine doar pentru faptul ca are nevoie de tine si cand iti cere ceva si tu nu poti in momentul ala sa-l ajuti (poate ai treaba sau ai pb tale) se supara si numai vb cu tine
Vezi daca iei o nota mare sau ai o marire de salariu parca o roade invidia ca esti mai bun/a ca el/ea...
Sunt multe chesti...tot ce trebuie sa analizezi fiecare detaliu si sa nu ai incredere in oricine- increderea se castiga :p

1 răspuns:
April
| April a răspuns:

Fara suparare,daca te apuci de testat inseamna ca tu insati nu esti apta pentru prietenie,sau nu esti pregatita sa fii prietena cuiva.Un prieten adevarat are incredere,respecta ca sa fie respectat,iubeste ca sa fie iubit,pretuieste ca sa fie pretuit; nu se apuca sa puna capcane,sa faureasca teste, sa puna la incercare. Daca vrei sa primesti, trebuie sa si dai:incredere.Numai bine.