| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum vă îmbunătățiți starea atunci când sunteți triști?

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BecSpart):

Am și pisici...cam multe, asta pentru că pisica mea a devenit mamă nu de multă vreme. happy

| BecSpart a răspuns (pentru anonim_4396):

Felicitări pentru micuții monstruleți! Eu sunt forever alone

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BecSpart):

Https://youtu.be/PzZ7n302iUM

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Eu iau problema si o analizez asa cum este, chiar daca doare. Daca stiu ca nu e o tristete sanatoasa, adica care n are originea in iubire ci in egoism, atunci tot ce mi aduce tristete e o minciuna pe care o cred. Nu minciuna imi aduce tristetea, ci faptul ca o cred, asa ca analizand cauza tristetii, ar trebui sa te intrebi daca chiar e asa cum crezi. Pt ca adevarul poate fi mereu satisfacut, iar daca sursa ta de fericire se bazeaza pe adevar, atunci nu vei duce lipsa de ea, dar daca se bazeaza pe o minciuna, ea este imposibil de satisfacut. Asa ca nu trebuie sa satisfaci minciuna ca sa fi fericit, ea nu va putea fi satisfacuta niciodata, ci va trebui sa nu mai crezi minciuna. Suna complicat dar daca iti analizezi problemele, vei vedea ca asa e.

| Onisim10 a răspuns:

Mă uit la Simion Tomiță sau la Jimmy Hex, la canalul lui secundar, și mă înveselesc de la glumele lor.