| WonderGirl7 a întrebat:

Voi la ce nivel ascultați muzica din telefon la căști?
Ori încep sa asurzesc ori căștile isi pierd din putere.
In general ascultam cu un nivel mai mult decât era permis si aud muzica destul de încet.
Ce ziceți?

18 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

La maxim le ascult, daca e pe volum mai incet parca degeaba mai ascult muzica. Te-ai obisnuit tu cu capacitatea maxima a lor si ti se pare ca sunt incete, stiu senzatia, incearca alte casti. Surzesti daca incepe sa-ti tiuie urechea si treptat se diminueaza auzul, deci stai linistita.

| WonderGirl7 explică (pentru Drimmero):

Ms fain, sincera sa fiu nu ascult niciodată cu volumul maxim laughing
ascult cu puțin mai mult decât trebuie

| ShaOfHatred a răspuns:

Eu ascult metal cu căștile la maxim. Sunt teroristă, îmi place să-mi bubuie capul cu muzică.

| WonderGirl7 explică (pentru ShaOfHatred):

Same, dar îmi mor urechile.
ador pentru rock/metal

| ShaOfHatred a răspuns (pentru WonderGirl7):

Păi așa știi că trăiești

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Deși nu este bine eu ascult cu volumul la maxim, ce să fac dacă am gusturi bune în materie de muzică. laughing

| Cheo0S a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Depinde si ce casti ai de nu e bine.
Una e sa asculti muzica la maxim in casti de 30 de lei alta e de 200-300 de lei.

| WonderGirl7 explică (pentru Cheo0S):

Cu 60
happy

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Cheo0S):

Unele piese nu se aud așa tare la volum maxim.Am și căștile telefonului și headphones wireless.

| Cheo0S a răspuns (pentru WonderGirl7):

Sony laughing?
Merita sa investesti Mai mult, daca le si folosesti binenteles. Multe se duc.
Overhead peste 400lei si on ear de la 150lei in sus.

| WonderGirl7 explică (pentru Cheo0S):

Da de unde doamne știi ca s Sony?
da o sa investesc mai încolo in căști, cu siguranță

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traumatizezi timpanul dacă asculți la maxim în căști tip în ear IN SPECIAL., te pricopsesti cu tinitus (tiuit al urechilor, un simptom al unei alte afecțiuni imposibil de tratat)

| WonderGirl7 explică (pentru anonim_4396):

știu, si vârtej.
eu ascult puțin mai mult decât trebuie

| anonim_4396 a răspuns (pentru WonderGirl7):

Cumpărați căști over ear, nu de alea mici cu dopuri tip în ear.
I-ați ceva ceva docter dre, de exemplu căștile alea sunt perfecte
https://www.emag.ro/......DGV4R2BBM/

Nu mai asculta în căști mici ca traumatizeza direct timpanul.
Dai 350 de lei dar te ferești de surzenie.

| WonderGirl7 explică (pentru anonim_4396):

Asta zic, mulțumesc!
trebuie sa strâng niște bani totuși

| anonim_4396 a răspuns (pentru WonderGirl7):

winking

| Cheo0S a răspuns:

Mai curatale de clei din ureche.

| InYourPants a răspuns:

Nu scrie ce nivel e da apare notificare daca dau la o valoare la care afecteaza auzul niciodata nu trec de ea
Unele casti se strica din senin