| Bellatores a întrebat:

Voi mai credeti in cei din jur? eu nu mai am incredere in nimeni..toti mi se par falsi si pe interes in jurul nostru oricat de prieteni ti-ar fi.

Răspuns Câştigător
| Melancolică a răspuns:

Atâta timp cât cei din jur te pupă în talpă şi pe la spate te înjură, nu, nu mai am.
Felul oamenilor de a fi în ziua de azi îmi provoacă silă. Sfatul meu este să fi mai rezervat/ă în ceea ce priveşte discuţiile cu anumite persoane care vor să te tragă de limbă apoi să te vorbească în ultimul hal.happy
Baftă!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici eu, de aia ma bucur ca nu am prieteni, nu traiesc in minciuna.

| Bellatores explică (pentru mgtow):

De ce lumea e asa parsiva si minte fara nici un pic de resentimente?

| mgtow a răspuns (pentru Bellatores):

Pentru ca e proasta, alt motiv n-ar fi. Si cum prostia tampeste majoritatea populatiei nu avem motive sa ne plangem ca o ducem rau in Romania, mai bine traiesti avand incredere doar in parinti atat.

| Bellatores explică (pentru mgtow):

Parintii exista, dar au idei comuniste si nu ma inteleg..mai bine singur si nelinistitlaughingbig grin

| mgtow a răspuns (pentru Bellatores):

Mai tarziu o sa le dai dreptate.

| FashionCellia a răspuns:

Nu fi chiar asa, mai exista oameni de incredere doar ca tu nu i-ai gasit. Poate doar prieteni ta nu sunt de incredere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am incredere in nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine sa ai incredere in oricine, dar daca n-ai incredere in nimeni nu o sa gasesti niciodata prieteni adevarati.

| blueheart a răspuns:

Cel mai mare defect al meu este ca am mare incredere in oameni. Si ma doare cand vad ca increderea pe care o ofer nu este pretuita.
Acum sunt mai dezamagita ca ieri si poate ca maine voi fi si mai dezamagita.Ma doare,sufar, sunt trista dar nu ma pot schimba. Nu vreau sa-mi pierd increderea in oameni.Dar o sa incerc sa fiu mai selectiva. Sa opresc langa sufletul meu doar acele persoane care nu ma cauta numai cand au nevoie de mine, de zambetul meu, de incurajarile mele ci voi pastra aproape de inima mea doar pe cele care ma cauta si atunci cand simt ca si eu sunt om si am nevoie de zambete si incurajari.
Nu iti poti opri inima sa simta dar poti alege persoanele langa care inima ta sa se simta fericita si implinita, poti alege persoanele care sa te aprecieze pentru cine esti tu cu adevarat si sa pretuiasca fiecare clipa petrecuta alaturi de tine. happy

| trust24 a răspuns:

Sa stii, sentimentul ce te cuprinde in acest moment e din cauza ca nu te simti fericita. Gandeste-te un pic,daca ai gandi pozitiv si ai avea motiv sa ai un zambet pe buze,crezi ca toate lucrurile ai vedea exact asa cum sunt? sau ai trece peste cu vederea si ai spune,prieteni sunt prieteni?! in ziua de astazi,daca careva simti ca e din interes cu tine,spune-le... nu tine pe suflet. Apoi dupa reactia lor,vei vedea daca intr-adevar sunt"prieteni din interes" sau nu. Daca stai o secunda,un minut, o ora cu gandul ca cineva e fals in jurul tau, momentele acelea vor disparea, pentru ca odata ce au disparut nimeni nu o sa-ti dea inapoi!

Fii cu zambetul pe buze happy
(de cate ori greu, dar mai bine decat sa fi suparata)

| Bellatores explică (pentru trust24):

Sunt baiatlaughing

| trust24 a răspuns (pentru Bellatores):

Scuza-ma,credeam fata.