| AnaLove444 a întrebat:

Voi puneti intrebari ceva de genul: Salut, ce faci? sau Te-ai lovit?
sau Tu dormi? Toti obisnuim sa punem astfel de intrebari stupide. Voi ati pus o intrebare de acest gen? Eu m-am obisnuit sa le primesc si sa le dau.

Răspuns Câştigător
| duuh a răspuns:

"Salut, ce faci?" mi se pare ok fata de dormi?/te-ai tuns?/citesti?/ai cazut? si alte retardisme de genul.
Din cate am observat, oamenii intreaba chestii precum astea atunci cand habar n-au ce sa-ti mai zica. Ori asta, ori pur si simplu le-a intrat in reflex, desi probabil cauza e tot lipsa de idei.

| AnaLove444 explică (pentru duuh):

Da m-am inspirat prin aceasta intrebare de la DoZaDeHas.

12 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Normal ca toata lumea le foloseste, si nu numai aici, in toata lumea. Mai ales asta cu "ce faci?" In Grecia de exemplu, cand apari, te intreaba "unde esti?" nu unde ai fost laughing. Sunt intrebari retorice, pe mine nu ma deranjeaza, le poti lua ca pe niste glumite.

| AnaLove444 explică (pentru IsabelaIssa):

Nici nu m-am gandit ca astea fot fi niste glumite.

| Musique a răspuns:

Sunt întrebări involuntare de care ne lovim zilnic.
Baftă.

| Mădă0611 a răspuns:

"Salut! Ce faci?" e ok, restul sunt puse asa ca sa nu zica lumea ca n-a zis nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,normal ca mi se intampla.Dar nu stau sa ma gandesc de cate ori primesc si pun intrebari d-astea.Pe moment nici nu-mi dau seama cat de idioate sunt intrebarile astea, m-am obisnuit cu ele.tongue

| ThePoet a răspuns:

Sincer incerc sa evit intrebarile astea idioate si cativa dintre prietenii mei au preluat modelul meu, ca si eu l-am preluat de la cineva. Intr-adevar sunt enervante cand ti le spune cineva, dar nu sesizezi ce naspa e cand le zici tu. Noi, ardelenii mai ales, nu putem scapa de intrebarea "Ai venit?" cand cineva intra pe usa. E penibil. laughing

| ThePoet a răspuns:

Extraordinar. Altceva?

| BlackEyedGirl a răspuns:

Singura pe care o folosesc este: Buna, ce faci?

| AnaLove444 explică:

Nu stiu de ce am pus intreabrea asta proasta...

| SecretSmile a răspuns:

Da...dar nu inteleg de ce sunt stupidelaughing