| anonim_4396 a întrebat:

Voi simțiți criza?
Eu o simt cu vârf și îndesat...

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici eu nu simt criza mai ales voi trai fara salariu si cu 200€ pe luna care mii trimite maicamea din strainatate, apoi cand ma angajez pe tir o sa am banii mei dar stii care e faza (cei care nu au copii sau stau singuri nu o duc deloc rau in viata si stiu sa-si calculeze cheltuieliile. Nu la chef la tras tigara pe nas si bautura ca apoi se plang de saracie fara sa-si dea seama ca ei si-o fac cu mana lor).

| AlinaaAli a răspuns:

Sa iti spun sincer, eu nu o simt!
Eu lucrez, prietenul meu lucreaza, parintii ne trimit bani de acasa, lunar, pentru ca suntem si la facultate si ne descurcam foarte bine!
Intr-adevar, amandoi suntem un pic mai egoisti cand e vb de bani, nu ne place sa ii dam p orice si adunam tot timpul la ei!
Insa, asa ne ajung si de mancare si haine si cluburi si de toate!
Am vazut ca cineva a scris de oua si cartofi, la noi nu e o problema, pentru ca parintii stau la sat si ne trimit de acolo de toate!
Poate ca si asta e un avantaj!
Si nu vreau sa fiu rautacioasa, dar din cate observ eu, cei de la tara incep sa o duca mult mai bine decat cei de la oras!
Am vazut ca aici toata lumea se plange de criza, de intretinere, de bani, de mancare, de toate! in schimb, cand merg in sat, nu aud aproape pe nimeni ca se plange de bani!

| nyko06 a răspuns:

Da, din pacate, e tot mai rau, sa ajungem sa dam 1, 20 pe un ou la ce sa va ajunge, 12 lei 1kg de cartofi e din ce in ce mai rau si va continua din pacate...

| wintermee11 a răspuns:

Vad ca mai sunt si norocosi in tara asta ceea nu face decat sa ma bucure,insa prieteni,tara este in colaps total,este practic vanduta,furata si indatorata de basisti. Tare as vrea sa stiu,cei norocosi de spuneau ca sunt la facultate si lucreaza, unde mama zmeului se vor angaja cand vor termina studiile? In afara, sau poate vor fi luati sub vreo aripa de basist? Numai bine!