| anonima0101 a întrebat:

Voi sunteti, in general, multumiti de viata voastra? Adica sunteti mandrii de ceea ce ati realizat pana acum sau sunteti dezamagiti?

8 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

In general cu cat treci peste cate o etapa in viata ti se mai adauga un plus la stima de sine. Dar pana la urma iti dai seama ca multumirea si realizarea e strict sistemul de referinta la care te raportezi cand te gandesti la cele intrebate. Am terminat de doua ori fac de politehnica, dubla specializare etc. Dar am ramas la meseria care a avut radacini de pe la varsta de 14 ani, doar ca acum sunt oarecum la apogeu. Acum ma aflu in situatia in care caut sa mai fac cate ceva sa mai crest calitatea vietii si sa mai reduc din ratele de la banca.
E mega important ca acum in perioada de formare a radacinilor, sa iti formezi radacini sanatoase. Asa ca ai grija la anturaj, de multe ori strica ceea ce s-au chinuit sa puna ceva buna parintii ani de zile. Pe de alta parte cauta in mod personal sa dezvolvi si partea duhovniceasca a fiintei tale resursecrestine sunt destule happy spor in toate

| AFR81 a răspuns:

Sincer, mi-as fi dorit foarte mult sa fiu jucator de tenis, insa, ce rost mai are sa fiu dezamagit acum? Ce as putea schimba? Sunt multumit cu ceea ce am. Ma consider destul de norocos. Nu pot spune ca am realizat atat de multe pana acum. Peste 6-7 ani, daca reusesc sa ma angajez unde doresc si daca reusesc sa-mi intemeiez o familie, atunci pot spune ca sunt implinit si ca, cu adevarat, am realizat ceva in viata.

| LoveSleep a răspuns:

Majoritatea suntem prea mici ca să fi realizat ceva.

| OldSoul a răspuns:

Nu stiu cum sunt ceilalti Andreea, dar eu sunt cam dezamagit... Din punctul meu de vedere nimic nu merge bine in tara aceasta, deci cam imposibil sa ai realizari.

| MaliciousDeath a răspuns:

Nu chiar, dar macar acum am o idee despre ceea ce vreau sa realizez.Ar fi fost mult mai aiurea daca n-aveam de ce sa ma ancorez.Si spun asta pentru ca am fost si acolo.

| Biu009 a răspuns:

Eu sunt foarte multumita. Mereu am facut ce am vrut sau ce m-a dus capul, chiar daca poate la momentul respectiv nu au fost alegeri potrivite. Asa se castiga experienta de viata. Am evoluat foarte mult si mereu am incercat sa fiu mai buna decat am fost ieri. Viata e frumoasa si interesanta si sunt recunoscatoare pentru toate experientele prin care am trecut pana acum.

| Lands0fMancunia a răspuns:

Si da si nu. Cert este ca nu iti ajunge o viata de om ca sa realizezi lucruri importante.

| ZeyHoran18 a răspuns:

Nu pot spune ca sunt trista nici ca sunt fericita pentru ca toti trecem prin diferite etape de la triste pana la fericire