| anonim_4396 a întrebat:

Voi știți limba țigănească?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu o stiu pentru ca pute a tiganie

| AFR81 a răspuns:

Avand in vedere ca stau intr-o zona destul de populata de tigani, eu insa nefiind unul dintre ei, stiu cateva cuvinte.

| RAY a răspuns:

Limba tiganeasca este un dialect al limbi indiene, nu cunosc limba indiana, desi nu stiu cati tigani stiu gramatical indiana, desi ei vb in dialect atat, important este sa stii limba gramaticala

| Mădă0611 a răspuns:

Bahtalo, doar, dar nu stiu ce inseamna. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Mădă0611):

E ceva de genul :'' Bafta tie'' /

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Nici eu nu știu numai vreo 5 cuvinte.
Dar mi sa întâmplat de vreo câteva ori ca atunci când merg pe stradă să îmi zică oamenii diverse chestii în țigănească, fie ei țigani, fie români. laughing Habar nu am de ce cred ei că eu aș pricepe ce îmi zic. Nici măcar negru nu-s, sunt destul de palid.