| mariuschakra12 a întrebat:

Voi vă uitați la handbal? Ce vi se pare mai interesant handbalul sau fotbalul? La handbal sunt mai multe goluri

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu poate exista termen de comparatie intre handbal si fotbal, fotbalul e sportul rege si nu o zic eu ci statisticile privind mediatizarile, privind numarul mare de suporteri, e cel mai urmarit sport si iubit. Un meci de fotbal intre 2 echipe foarte puternice e mare eveniment pe cand un meci dintre 2 echipe puternice de handbal reprezinta 'doar un meci', despre asta vorbim ))).
Handbalul e mult mai usor de practicat, terenul e mult mai mic, sunt mai putini jucatori pe teren, se practica cu mana, de aia se dau mai multe goluri acolo, un meci in care se dau 60 de goluri e mai plictisitor decat unul in care scorul e mai strans, vorbim de mere si pere deja.

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru mariuschakra12):

Ai inteles ceva din cele 2?

Răspuns utilizator avertizat