| night_crawler a întrebat:

Voi vedeti cata coruptie este in tara noastra in momentul de fata...ma intreb cum o sa fie cand generatia noastra va conduce Romania...nu stiu de ce am impresia da cred ca o sa fie mai bine... voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| oz a răspuns:

Din pacate...stii cum suntem noi acum?
Avem o scandura... un cui...si un ciocan.In momentul de fata cuiul deja e batut mai mult de jumatate.Cand ai un ciocan...si un cui...batut intr-o scandura... ce poti sa faci? Pac...mai dai si tu una...vine altu...vede ciocanu...vede cuiu...Pac mai trage una in capul cuiului.Dar...vine unul...vede ciocanul...vede cuiul aproape batut.Atunci pune mana pe ciocan...si il intoarce...si se gandeste putin, si isi da seama ca ar putea sa scoata cuiul...mestereste el ce mestereste si cand sa il scoata...vine altul ii ia ciocanu si pac... a bagat iar cuiul in scandura...
am scris povestioara pe loc asa ca nu am avut timp sa o "finisez"(daca tot am zis de scanduri)... sper sa intelegi ce am vrut sa spun.

8 răspunsuri:
| Jupiter a răspuns:

Hai sa fim optimisti!

| night_crawler explică:

@Anothergirl despre cei care vorbesti tu sunt exceptiile.ma refeream la elevii constiinciosi...chiar si cei de care vorbesti tu nu fura chiar asa ca basescu, patriciu si altii...jos cu ei... vreau sa se schimbe ceva in tara asta

| night_crawler explică:

@AnotherGirl si daca am pleca toti... ce sar alege din tara asta...trebuie gasita alta solutie...nu sa plecam toti si sa ramanem o tara de nimic...dealungul anilor au plecat valorile.si au ramas hotii astia care ne fura la tot pasul...

Răspuns utilizator avertizat
| deejayra a răspuns:

Sincer...nu prea ma mai intereseaza.Atata timp cat doi ani la rand au spus ca nu ar trebui sa existe mai mult de 22 de ore saptamanal de studiu in scoli...si cand ma uit in orar si vad 4 zile cu 6 ore si 1 cu 7 imi vine sa fac ceva pe ea de scoala.De ce nu le mai place elevilor scoala...ati aflat raspunsul.Asta e eu merg inainte si traiesc asa cum am fost invatat sa traiesc aici in Romanica...nu prea cred ca se va schimba ceva prea curand...trebuie sa scapam de bosorogii cu mintea inchisa de la conducere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine?
In loc sa evoluam involuamhappy. Numai bataie in scoli, juram profesorii, cocalari, pitipoance, numai pe bani, numai sex
Asta e Romania perfect?happy
Nu prea cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Generatia voastra? Este domnule ca nu veti ajunge voi acolo ci fiii si nepotii lor.Deci tot un fel de napirci da mai tinere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@night_crawler
Execptiile de 60%?happy acum daca mai gasesti 10 fete virgine in a 10-11*(intr'o clasa d 30)
Si crezi ca astea care sunt batausi nu ii vor dobora pe aia inteligenti?
Mi-e frica de viitorul romaniei. Abia ast sa plec de aici
Romania e o cauza pierduta