| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc cu un baiat de 26 de ani, in principiu vrem acelasi lucru de la viata, printre care si o viata in 2...problema cea mare este ca, el e de nationalitate sarb, si are o mentalitate cam diferita de-a mea, in sensul ca daca vom ajunge sa avem o relatie "nu-i va pica pica bine la suflet sa ma caute si alti baieti" sau "sa mai facem cateodata iesiri" strict amical (poate chiar mai putin decat amical). Vrea sa ma ingradeasca, sa nu mai am pe nimeni in jurul meu, doar pe el. A avut in trecut o relatie de 5 ani, singura lui relatie serioasa, in care a fost mintit si inselat, iar de atunci si-a pierdut increderea in fete, avand doar aventuri.
Daca se intampla sa nu raspund imediat la telefon, face bot, e suparacios, ma intreaba de fiecare data ce-am facut in ziua respectiva (cu lux de amanunte)...si altele de acest gen. Am impresia ca devenit cam posesiv, ceea ce nu imi place deoarece caut liniste in casa nu furtuni din orice fleac. Cei care ati trait experiente de acest gen, ce ma sfatuiti sa fac ca sa-l mai domolesc? Sa nu mai vada un pericol in a iesi cu prietenii la un suc din cand in cand, si sa pot avea viata si in afara lui (viata curata fara secrete, la asta ma refer), cum o sa-i pot sterge din minte toate acele momente grele, si sa-l fac sa aiba incredere in mine? Stie ca nu sunt genul care minte, inseala, barfeste, etc. dar totusi nu se prea da pe brazda laughing ce sa fac? Am nevoie de niste pareri mature... Multumesc kiss

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

E genul de om strict care vrea o sclava langa el asa ca eu iti recomand sa il lasi cu aventurile lui.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Strict da, dar nu cred ca sclava... ajuta oamenii, are un suflet f mare, stie sa fie si prieten in primul rand. apoi iubit, doar ca sta cu increderea cam foarte prost straight face Merci pentru sfat, e binevenit kiss