| 0PopaPorno a întrebat:

Vorbesti engleza fluent? Daca da, cum ai invatat?happy

10 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Da.
Am invatat de la TV. Cand ma uit la ceva in romana, traduc in mintea mea in engleza. Si invers.

| AG a răspuns:

Filme, carti, muzicahappy. Si la scoala

| Nymphetamine a răspuns:

Da. Sincer, nici eu nu stiu cum am invatat.straight face
Totul vine de la sine.Intotdeauna am avut media 10 la engleza si nici nu m-am straduit sa deschid caietul. laughing Talent.

| Dumnezău a răspuns:

Nu pot spune ca vorbesc perfect; fara sa fac vreo greseala, insa m-as descurca fara probleme in UK sau US.Am invatat din filme, jocuri, muzica; insa cred ca e si o inclinatie nativa.

| elasexygagica a răspuns:

Am cantat la ce atarna

| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn a răspuns:

Da. Am invatat de la scoala, iar apoi din filme multe cuvinte. Tot asa... daca citesc ceva sau vad ceva la televizor in romana, in mintea mea le traduc in engleza.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Din filme, si sunt nativa la englezalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da vorbesc, cred ca din filme, si apoi la scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ellasexygagica e baiat si e si pe invers