| eusebiu27 a întrebat:

Cum as putea sa vb engleza fluent?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Inveti cuvinte cat mai multe si exersezi vorbitul in oglinda, apoi iti cauti parteneri de conversatie preferabil fata in fata sau video, ori daca nu si in scris e un inceput.

| mihai69 a răspuns:

Simplu: o înveți, apoi îți faci o gagică vorbitoare nativă de engleză și care nu pricepe o iotă în nicio altă limbă. În două săptămâni vorbești perfect! (eu am reușit cu rusa).

| floresdemayo a răspuns (pentru mihai69):

Adică, ți-ai făcut o gagică rusoaică? day dreaming

| mihai69 a răspuns (pentru floresdemayo):

Dap...
:O

| Simonasimona1992 a răspuns:

Pe mine m-a ajutat mult sa invat si sa si retin cuvinte noi uitandu-ma la filme in engleza, cu subtitrarea tot in engleza.
De asemenea melodiile care imi plac le caut pe Youtube si cu versuri. Asa citsc si versurile, le traduc pe cele pe care nu le inteleg, si retin cuvinte noi.
Cu vorbitul... trebuie sa vorbesti cu o alta persoana, pur si simplu.Ca sa te poti invata sa te exprimi usor.

| Mimiiii a răspuns:

Trebuie să începi să folosești engleza din ce în ce mai mult! Dacă ai frați sau părinți care știu engleză, vorbește cu ei prin casă! Eu am reușit! Spor și ție!