| Frank51 a întrebat:

Voua Franceza vi se pare usoara?

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

E destul de ușoară după părerea mea. Mai ușoară decat engleza.

| Frank51 explică (pentru Andreeush):

Pentru mine engleza este mai usoara, nu are articole si este mult mai simplu de invatat. La franceza trebuie o conditie minima, sa iti placa macar cat de cat.

| Andreeush a răspuns:

Mie mi se pare usor de învățat dar îmi place mai mult engleza.

| SilentRain a răspuns:

Da,nu e mai complicată decât rusă sau chineză

| SG1995 a răspuns:

Well fonetica e dificilă, dar multe cuvinte ne sunt familiare.

| oglindasultanului a răspuns:

Pai unii o folosesc in viata de zi cu zi, asa cuvintele sunt cam ciudate pentru ro.

| FaraNumePls a răspuns:

Sincer...nu, dar tot engleza e baza rolling on the floor

| DamnBogdan a răspuns:

Nu este nici usoara, nci grea...Pentru ca 60% din cuvintele francezei sunt asemanatoare cu cele romanesti,