| shanela a întrebat:

Voua cum vi se pare viata la tara
?

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Prefer viata la tara doar vara, fiindca mi se pare foarte frumos in acest anotimp si nu suport frigul. De cand ma stiu, merg numai vara la tara, la bunici si imi placea la nebunie cand eram mica, stateam acolo 3 sferturi din vacanta, insa acum a devenit cam monoton si nu prea mai am ce sa fac pe acolo. Dar tot imi mai face placere sa merg acolo, o saptamana sau doua, in vacanta de vara happy.

| Chris a răspuns:

Eu chiar nu mi-aş dori să locuiesc la ţară. Îmi place aglomeraţia, dinamismul oraşului.

| Doηηa a răspuns:

Viața la țară este frumoasă doar vara, din punctul meu de vedere.

| Anonimanonimus677 a răspuns:

Viata la tara mi se pare foarte frumoasa.Prefer viata la tara decat cea de la oras.La oras e zgomot, agitatie, stai intr-un apartament cu cateva camere...e naspa.La tara ai spatiu, ai multe animale si poti sa intreti mai usor pisici sau caini deoarece la unele blocuri este interzis cu animale.Este adevarat ca la tara muncesti mai mult dar mai bine mananci legume cultivate de tine decat cele de la magazin in care s-au bagat tot felul de chimicale si mai bine mananci un pui crescut de tine decat astia de la magazin care i-a hranit cu mai stiu eu ce.Mie una mi se pare viata la tara de o mie de ori mai buna decat aia de la oras:e mai sanatoasa!

| IuliutzàThà a răspuns:

Mie imi place foarte mult. De exemplu cand esti stresat si te-ai saturat de aglomeratia care este in oras preferi sa mergi undeva in natura la iarba verde sa ''respiri'' putin, tara este cel mai bun loc. Eu una cand merg la tara ma simt atat de libera si am momente in care as vrea sa ma mut acolo, nu ma intereseaza civilizatia de acolo, ma intereseaza sa ma simt in apele melewinking