| anonim_4396 a întrebat:

Vouă vă este frică de moarte?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O astept cu drag, peste 31 de ani

| RAY a răspuns:

Nu imi este frica in mod rational de ceva inevitabil, dar emotional recunosc ca am anexitate cand ma gandesc la asta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este normal să îți fie frică. Cu ea îți proejezi viața și dai valoare vieții. Știi că viața ta este limitată și încerci să o petreci cu folos.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da.
Pentru ca am atatea idei/planuri de aplicat...

| Celcestietot a răspuns:

Nici nu are de ce. Cu ocazia aceasta, sa vedem ce scrie in Biblie, pentru fratii nostri carora le este frica de moarte :,, Cercetaţi Scripturile, pentru că socotiţi că în ele aveţi viaţa veşnică...''.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Mă bucur pentru tine. Nici mie nu mi-e frică... Iubesc să înțeleg felul oamenilor de a gândi, de aceea am pus întrebarea.winking

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ne bucuram amandoi unul de altulwinking. Intrebarile sunt bune, merge sa mai fi pus si sa pui in diferite situatii, te ajuta mult informatia acumulata.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru AngelErmin):

Nu fac parte din acea grupare, dar este foarte bine daca si tu crezi in Dumnezeuwinking.

Răspuns utilizator avertizat
| mastadont a răspuns:

Nu. Mai degrabă sunt curios în legătură cu ce mă așteaptă după. Nu are rost să trăiești cu frică de ceva ce oricum se va întâmpla, așa doar îți faci rău degeaba.

Răspuns utilizator avertizat
| VictorJulien a răspuns:

Nu,este ceva natural, trebuie să fie acceptată de toată lumea.

| Swetlly122 a răspuns:

Nu de moarte mă tem, ci de veșnicia ei