| StrongHeart a întrebat:

Voua va este frica de moarte?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la vârsta asta tânără da, de la 90 de ani încolo nu.
Sunt prea tânără şi încă mai am multe lucruri de realizat şi Doamne fereşte! să vine moartea peste mine de la vârsta asta. De la 90 de ani încolo, dacă sunt realizată, împăcată cu mine şi cu cei din jur, moartea poate să vină dar totuşi să mai întârzie vreo 10-15 ani, căci eu vreau să trăiesc 100 de ani. big grin

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O astept cu drag... timp restant 31 ani. Apoi fac cunostinta cu dumnezeu si infernul, sa vedem care pe care.

| RAY a răspuns:

De romani si tigani

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm. Mai bine zis, de nesiguranta ce este dupa.

| Celcestietot a răspuns:

Nici nu are de ce, este ca si cum spun ca imi este frica din cauza descarcarii complete a telefonului meu sau de ploaie, o frica irelevanta si primitiva pe care nici macar animalele nu dau semne ca o au, daramite o fiinta inteligenta, asta este o imaturitate crasa. Daca stateam cu frica de moarte in gand si prin fapte, disparea tara noastra de mult si frontul era gol. Tie iti este frica de moarte? Daca da, de ce?

| SilentRain a răspuns:

Nu, o aștept ca ploaia în desertul în Sahara

| gemeni6226 a răspuns:

Nu mi-e frica doar ma intristeaza gandul ca nu se misca nimic in viata mea servici si acasa servici si acasa altceva nu stiu.Merg spre moarte fara sa stiu de ce am trait si asta e mai trist.

| StrongHeart explică (pentru gemeni6226):

Te-ai gandit sa incerci hobbyuri noi? Exista viata si dupa munca.
https://www.youtube.com/......tps?/watch

| gemeni6226 a răspuns (pentru StrongHeart):

M-am gandit dar cand vin acasa din tura de dimineata asa de obosita sunt ca nu mai sunt buna la nimic toata ziua ma simt ca un bolnav care acum a iesit din operatie fara putere fara vlaga.Atunci e ceva mai bine cand sunt in tura de dupa masa.

| Ineys a răspuns:

Cei care spun ca nu se tem sunt ipocriti, doar umila mea opinie. big grin
Eu ma tem.

| aumih16 a răspuns:

Depinde! moartea nu ar trebui sa te sperie mai ales daca ajungi in rai! daca ajungi in iad e mai rau!

| CleanHeart a răspuns:

Nu
Face parte din ciclul vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei ii este frica de mine

| AndreiMSV a răspuns:

Nu. Pentru că nu are rost să te stresezi pentru ceva ce nu știi cum o să se întâmple (dacă există viață după moarte).
Sunt lucruri mult mai înfricoșătoare care se pot întâmpla în timpul vieții: să devii orb, să-ți pierzi o mână, să fii invalid pentru tot restul vieții și altele.
Unii o duc atât de greu încât își doresc să moară, iar alții se stresează pentru iluzii, probabil de la prea mult bine. big grin

| Bariel a răspuns (pentru AndreiMSV):

Gresesti! Da, poate nu iti este frica de moartea naturala (batranete). Dar totul se schimba cand cineva iti pune pistolul la cap, esti ranit sau te accidentezi. Atunci intervine instinctul de supravietuire pe care il au si animalele care se rezuma tot la frica. Daca esti un fanatic religios care crede ca ajunge in rai, atunci e posibil sa nu iti fie frica happy