| andreeaeml1200 a întrebat:

Voua va pasa de ce zice lumea din jur? Va intereseaza ce crede un strain de pe strada despre voi?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca Romania ar fi o țară cu oameni sănătoși mintal la cap fiecare ar vedea de viață lui,dar români sunt creștini deci sunt bârfitori,fac bulling, le place sa umilească, sa îți bagă joc, sa jignească, normal că astfel de societate infecta dăunează unui om normal, de asta tăriile civilizate progresează diferit

| andreeaeml1200 explică (pentru RAY):

Ai foarte mare dreptate.
Asta este soarta romanului! Oamenii din alte tari sunt mult mai diferiti decat noi, dar diferinti intr-un sens bun

| RAY a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Natie ca tiganul, romanul numai exista pe lumea asta

| andreeaeml1200 explică (pentru RAY):

Suntem de toata rușinea din păcate, nu vom evolua niciodata

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, am suficienta încredere în mine sa nu îmi pese.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu.De ce ti-ar pasa de parerea cuiva pe langa care treci de cateva ori in viata asta(considerand ca ramai in acelasi oras) fara macar sa-ti dai seama?laughing Total inutil.

| gemeni6226 a răspuns:

Ma cunosc si stiu ca principiile mele sunt corecte, atit timp cit sunt buna la suflet, binevoitoare si corecta, carora nu le plac inseamna ca sunt certati cu legea, cu bunele moravuri sau cu legile nescrise ale bunei convietuiri sociale, deci nu ma intereseaza parerea unor astfel de oameni.

| sammie a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un străin nu, dar țin cont de anumite păreri ale unor oameni pe care eu ii consider importanți pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pe mine mă afectează foarte mult "gura lumii".

| pufulescu0o a răspuns:

Asa de tare mi se rupe incat se aude cum paraie!
Dar despre ce ar fi mai exact parerea strainilor? Despre comportament sau infatisare sau ce?

| Ararat a răspuns:

Nu. Nu-mi dau de mancare, nu-mi tin de cald, nu fac lucrurile in locul meu. De ce sa-mi pese?