| anonim_4396 a întrebat:

Vouă vă place mai mult să vorbiți sau să ascultați în relațiile cu cei din jur?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imi place sa converseze in mod egal cu mine la fel ca ceilalti, unii vorbesc intre ei si uita de altii.

| cristi202 a răspuns:

Mie imi place sa ascult. Cindva îmi placea sa vorbesc, dar am observat ca nu sunt prea ascultat, caci multora le place sa vorbeasca. Si am decis sa stau si sa ascult. happy

| Ofiintă a răspuns:

In egală masură.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca imi place persoana, sa ascult.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa ascult cand trebuie si sa vorbesc cand trebuie big grin
Bine... ascult si cand nu trebuie.

| Celcestietot a răspuns:

Asta cum mai vine,, sau să ascultați în relațiile cu cei din jur'' thinking

| Lukasssz a răspuns:

Nici una nici alta

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Fiecare persoană este UNICĂ.
Avem nevoie de înțelepciune ca să putem pricepe și percepe limbajul corpului, pentru a putea "citii" persoana cu care interacționăm.Deși avem tot dreptul să ne exprimăm gândurile și propriile păreri, unele persoane nu sunt capabile să își expună punctul de vedere civilizat și fără agresivitate verbală sau fizică, ajungându-se chiar și la crimă doar pentru faptul că eu nu gândesc asemenea ție.Și atunci cei care au înțelepciune știu cu cine, când, cum și cât să comunice și să asculte pe cei din jur și cu cine să se însoțească în viață.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Amândouă variantele, 50/50, îmi place să ascult problemele persoanelor din jur, dar și să fiu ascultată (fie atunci când îmi povestesc propriile probleme, sau când ofer un sfat ), de obicei mă pliez pe necesitățile persoanei cu care comunic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Începe sa nu îmi mai placa nici una nici alta.

| Cheo0S a răspuns:

Sa ascult.
Dar la un moment dat ma plictisesc si imi place sa sara pe mine si sa ma gadile/muste/zgaraie cei din jur. happy

| 0VolkSWaGeN1 a răspuns:

,,Tăcerea e de aur și vorba e de argint". Eu prefer să ascult opiniile și gândurile celorlalți.