| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Voua va place ploaia? Mie sincer imi place big grin.

30 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Imi place ploaia foarte mult, insa cea linistita, sa zic asa, in sensul de absenta a vantului puternic. Imi plac ploile de vara, cu tunete si fulgere, cand se mai racoreste putin afara si iubesc mirosul de dupa ploaie.

| mona a răspuns:

Ploaia de vara dupa o zi de canicula imi place

| bloodyhell a răspuns:

Si mie imi place.

| WhiteLife a răspuns:

Imi place ploaia in special toamna, sa merg pe strada, in special in parc, sa fie ud pe jos, iarba la fel si sa se simta mirosul acela umed, proaspat si curat. Imi mai place vara cand se pune din senin. Stau cu geamul deschis ca sa intre si in casa ploaia... Sau cadn e foarte frig, ma uit cum ploua cu mainile pe calorifer si ma intreb cati nu se pot bucura de caldura de care am eu parte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu m-as uda si nu m-as face ca o purcica atunci cand merg prin ploaie, mi-ar placea.Deci nu...nu-s o fana a ploii.Imi place s-o privesc din casahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu-mi place deloc. Nici ei de mine. De cate ori ma vede, ma scuipa.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru anonim_4396):

Ce nesimtita. Si u nu o scuipi cand o vezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Eu nu-s nesimtit, daca asta era intrebarea.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru anonim_4396):

Nuu, pai daca ea te scuipa, scuip-o si u laughing).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| fadnox a răspuns:

Vine ploaia, rau imi pare...

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu,nu imi place ploaia. Imi strica parul, de aceea nu imi place laughing

| neca a răspuns:

Da din cand in cand ar merge o ploaie buna

| FearOfTheDark a răspuns:

Imi place ploaia ca spala strazile de praf si mizerie.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu doar ca imi place, ci, pur si simplu o ador.Nu conteaza ce anotimp e, conteaza sa fie ploaie.Imi da o stare de liniste si dorm mult mai bine cand plouawinking.Pa-pa!

| BrokenArrow a răspuns:

Da. Imi place să alerg prin ploaie când am ocazia thinking

| NoLiesJustLove a răspuns:

Imi place ploaia, dar ploaia aceea linistita fara tunete si fulgere aceea da imi placehappy

| DianaIsHere123 a răspuns:

Mie imi place ploaia de vara, aceea cu tunete, fulgere si grindina.Imi place sa stau la geam si sa privesc cum cade grindina, sau sa tresar la fiecare zgomot deranjant al tunetului.Iar cand ploaia este calda, chiar daca ma ud, ies afara impreuna cu prietenii pentru a ne bucura de acest fenomen magnific si frumos.

| DianaIsHere123 a răspuns:

A uitat sa te intreb:tie de ce iti place ploaia?big grin

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru DianaIsHere123):

Imi aminteste de clipele in care am fost copil, sau cand ma face sa ma gandesc la cinevabig grin.

Răspuns utilizator avertizat
| Adde29 a răspuns:

Buna!
Nu, nu prea. Adica mi se strica parul, e urat afara, e vant, pot racii, etc
Dar sa stii ca odata eram foarte suparata si trista, si ploua cand am iesit de la scoala, si am mers asa incet prin ploaie si stateam si ma gandeam la ce s-a intamplat. Gandeam mai bine, si ma simteam fara griji. Sincer, atunci chiar mi-a prins bine ploaia...dar in general nu imi place happy
Pa, pawinking!

| veveritza6499 a răspuns:

NU! Mie sincer imi place mai mult sa vad soarele pe cer decat norii happy

| Metalbrain a răspuns:

E geniala vara, cand parca toarna cu galeata si te prinde in mijlocul drumului si trebuie sa alergi dupa primul adapost disponibil

| Minato1 a răspuns:

Ploaia este un fenomen monoton, dupa parerea mea ploaia reprezinta monotonia sau tristetia, dar daca ti-e daca iti place ploaia esti mai mult interesat de decurgerea ploi. Ploaia sincer nu imi place pentru ca e prea multa tristete in plaoaie, se spune ca atunci cand ploua plange cerul si de aceea nu prea imi place.

| AndreeaMuffin a răspuns:

Da, este foarte calmanta si te ajuta la meditaie big grin