| Victoria18 a întrebat:

Vreau iubire, niciodata n-am avutsad. Oare ma intelege cineva?sad

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Eu nu happy
Iubirea nu există.

68 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Iertare, iubire ase câștigă, în timp, nu vine de la sine! Apoi, trebuie să te iubești pe tine însuși mai înainte de a fi iubită! Nu vă cunosc vârsta, dar dacă nu aveți o impresie bună despre dumneavoastră, întotdeauna vi se pare că cel care este lângă dumneavoastră, la o vorbă mai altfel, credeți că râde, că nu vă apreciază. Apoi, nu grăbi timpul, relația. Multor băieți, nu le place "să fie sufocați"! Nu vor să fie sunați din minut în minut, să le fie condusă viața. Fii diplomată, învață mersul pe sârmă și vine iubirea!
Apoi, e vorba de cum atragi atenția asupra dumneavoastră prin îmbrăcăminte, machiaj! Prea strident se crede altceva, prea băbesc, respinge eventualii parteneri! Trebuie o cale de mijloc!
Succes!

| RAY a răspuns:

Cand aveti partea de ea va bateti joc de ea

| Holiday a răspuns (pentru romeo78):

Poate se referea la iubire in general, parinteasca de exemplu.

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt deloc de acord cu tine. Tu ai impresia ca iubirea trebuie sa dainuie la nesfarsit si sa te faca sa accepti orice. Nu e asa. Ia gandeste-te la prima fata de care te-ai indragostit cand erai mai pustan, ai mai vrea-o acum ca sotie? Nu prea cred.

| Lioana a răspuns:

Complicata problema. Cu gasirea a ceea ce vrei, nu cu intelesul.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Nu sunt deloc de acord cu tine
ok
. Tu ai impresia ca iubirea trebuie sa dainuie la nesfarsit si sa te faca sa accepti orice.
categoric nu,omul este o primata poligama
Ia gandeste-te la prima fata de care te-ai indragostit cand erai mai pustan, ai mai vrea-o acum ca sotie?
nu, ca e casatorita si are copii si nu stiu daca mai as simti ceva pentru ea acum,, eu nu am avut niciodata o iubita in real life asa ca nu pot afirma sau infirma ce ai spus, am avut o relatie la distanta daca se pune, si da azi nu as mai crede in asa ceva

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Iubirea exista, este o eliberare de chimicale in creier, apropo sa si descoperit iubirea in creier si cica putem stii daca x te iubeste cu adevarat, daca faci un rmn, nu stiu daca e adv sau nu

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Si atunci de ce lansezi acuzatii catre fete/femei ca isi bat joc de iubire?!

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Ca am o gandire si eu o gandire compulsivo-dogmatico-irationala sunt constient de asta, din cauza respingeri lor presupun si da mintea mea rationala nu poate invinge mintea mea pesudoreptileano-emotionala

| mentholinks a răspuns:

Daca ai strictul necesar nu te mai plange ca nu-ti va fi mai bine crede-ma. Si eu am fost si inca sunt in situatia ta si am dezvoltat schizofrenie si chiar nu o sa mai am parte de iubire desi sunt inca tanar. Incearca sa traiesti fiecare zi cum vine fara sa te gandesti prea mult la viitor si fii optimista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"gandire compulsivo-dogmatico-irationala"

Bă, dă-mă satanico-luciferico-dreacu!

| Drimmero a răspuns:

Lasand gluma la o parte, iubirea te stoarce mai tare decat 'suferinta' asta in care stai pe bara, prefera varianta de pe acum.

Eu unul ii multumesc Domnului si ma inchin cu 4 maini ca nu sufar dupa vreo iubire d-asta prosteasca.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

O sa ma rog la zeita afrodita sa nu ai parte de iubie

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Asta suna ca un blestem mare de tot, nu e vorba de sentimentul in sine, ci de persoanele de care dai,, Ray, mai bine iubesti o echipa, si esti mai castigat asa/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Man mai bine iubesti pe cei care au fost langa tine la greu

| PumpkinDoll a răspuns:

God loves you.

| SilentRain a răspuns:

Elodia te intelege perfect!

| Jannah a răspuns:

Daca vrei iubire trebuie sa oferi la randul tau iubire.

| OldSoul a răspuns:

Cu iubirea e mai complicat, te inteleg.

Intrebarea asta mi-a amintit de vorba aia
"Vrei dragoste? Nu am, dar putem face"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea te inteleg. Cu iubire ai putea respira si pe lunã.ar fi trebuit sa stii pânã acum.

| Raducons a răspuns:

Te intelege cum sa nu, nu esti singura in situatia asta, mai sunt destui care traiesc asa ceva.

| Sn4k3 a răspuns:

Grea viata asta pentru unii.

| Clorox a răspuns:

Cate persoane triste si respinse care dau vina pe iubire in sine prin comentarii.
Ai rabdare, va veni si ea.

| alex15ccc a răspuns (pentru LPCTSTR):

Sper ca vorbesti la misto, altfel suna foarte deprimant, daca tu nu ai descoperit iubirea, nu inseamna ca nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna iubirea pentru tine?

| ziptrack a răspuns:

Depinde si unde cauti persoana respectiva, pentru ca daca o cauti prin cluburi, baruri, concerte, etc., sunt sanse mici sa gasesti pe cineva dornic sa fie interesat si de altceva decat aspectul tau fizic si o partida de amor. Din nefericire, indoctrinarea maselor prin media face nenumeroase victime iar tinerii sunt mai interesati de sex decat de a intemeia o familie si a avea responsabilitati.

Ei ti-as recomanda sa-i cauti prin biblioteci, prin sali de teatru, prin biserici etc etc, reprezentand ultimile bastionane care inca mai adapostesc oameni cu valori morale, cel putin eu asa vad lucrurile.

Cauta modestia, smerenia, loialitatea, sensibilitatea, intelepciunea, bunatatea, compasiunea, onestitatea, discernamantul la un barbat si nu aspectul fizic, aroganta, statutul social, impulsivitatea, fermitatea, etc etc

| deadhoe a răspuns:

Ce-i aia?

| Lucian4 a răspuns:

Da, sunt barbati care te pot intelege trebuie doar sa nu gandeasca superficial

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru ziptrack):

Cu ceea ce ai zis acum sunt perfect de acord.