| RoseMavis a întrebat:

Vreau pareri sincere despre acest text:
Este despre titanic
Daca Jack ar fi supravietuit, probabil ca filmul nu ar mai fi avut atat de mult lipici asupra publicului. Povestea Titanicului alaturi de o dragoste neimplinita provoaca mai multa tragedie, dar mai ales ne da o lectie f importanta de viata si anume ca trebuie sa apreciem pers iubite cat timp le avem langa noi pentru ca niciodata nu vom sti cand vor pleca definitiv din viata noastra.

2 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns:

Da sunt de acord!

| vlady434 a răspuns:

Sunt de acord.Gandeste-te,daca Jack traia cum zice si textul, dar Titanicul s-ar fi scufundat, care ar mai fi fost rostul? Se zice ca implinirea umana se realizeaza prin iubire, si eu zic ca atat filmul asta cat si povestea de dragoste, ating o coarda sensibila si te fac sa comtemplezi un pic la mesajul transmis. Sper ca te-am ajutat.