| Silvia a întrebat:

Vreau să citesc despre psihologie, caracterul oamenilor, nu ştiuthinking Lucruri distincte la bărbat şi femeie, psihologia în general. Ce link-uri îmi puteţi da sau ce cărţi îmi recomandaţi?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te duci la biblioteca centrală și găsești acolo tot ce te interesează. Cititul pe calculator slăbește mult vederea.
Pa, pa.

| AlerimxD a răspuns:

Şi eu sunt pasionată de psihologie. Uite câteva cărţi care mi-au plăcut foarte mult : Collett Peter – Cartea gesturilor, Grey John – Bărbaţii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus, Pease Allan – De ce barbaţii se uita la televizor şi femeile în oglindă, Ziglar Zig – Motive pentru a zambi, Peale Norman Vincent – Spune "pot" si vei putea şi Forţa entuziasmului.
Sper să-ţi placă. Xoxo.

| ..somebody.. a răspuns:

Si mie imi place. ma atrage domeniul asta. chiar azi am vazut doa carti care cred ca sunt interesante :,, personalitati si temperamente",, psihologia oamenilor fericiti " (scuze nu am retinut autorii). ce'a dea doua mai ales mi s-a parut interesanta pentru ca avea un limbaj mai la indemana. Mi se par interesante cartile psihologice pentru ca poti invata realmente ceva din ele. ceva care te ajuta... daca voi gasi si pe net ceva o sa te anuntwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frum poza

| c0da a răspuns:

Poti sa te uiti la cursuri de la Yale sau Berkeley pe youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=P3FKHH2RzjI
http://www.youtube.com/watch?v=4MvOwqNB_CQ

| sexyidol a răspuns:

Este net citeste tongue