| iKaiju a întrebat:

Vreau sa fac un challenge cu un prieten, lasati-mi întrebări de ex cati oameni sunt pe pământ, cine lasa cele mai multe primește funda.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1. Cine a fostul primul prim-ministru din istoria României?
2. Lângă ce oraş a avut loc „Atacul de noapte", bătălia castigată, în 1462, de Vlad Ţepeş împotriva otomanilor?
3. În ce an a avut loc Unirea Principatelor Române?
4. Cum se numeşte primul document scris în limba română cunoscut până astăzi
5. În ce an a fost numit Nicolae Ceaşescu în funcţia de preşedinte al României
6. În ce a avut loc Revoluţia lui Tudor Vladimirescu?
7. În ce an a murit Mircea cel Bătrân?
8. În timpul cărui domnitor moldovean au fost aduse la Iaşi moaştele Cuvioasei Parascheva. 9. În ce an a intrat România în Primul Război Mondial?
1. Planeta pitică Pluto este:
a. mai mică decât Luna, satelitul natural al Pământului
b. mai mare decât Luna
2. Vârsta Universului este de:
a. aproximativ 15, 5 miliarde de ani
b. aproximativ 13, 7 miliarde de ani
c. aproximativ 9, 3 miliarde de ani

3. Obiectul făcut de om care a ajuns cel mai departe de Pământ este:
a. sonda spațială Voyager 1
b. sonda spațială New Horizons
c. sonda spațială Voyager 2

4. Cea mai îndepărtată planetă din Sistemul Solar pe care o putem vedea de pe Pământ cu ochiul liber este:
a. Mercur
b. Saturn
c. Jupiter

5. Steaua Polară face parte din constelația:
a. Carul Mare
b. Carul Mic
c. Vărsătorului
Ce se întâmplă cu noi după ce murim?
Ce spune Biblia despre reîncarnare?
Cum arată cerul? Există cu adevărat un cer?
Cum poate un Dumnezeu iubitor să trimită oameni în iad?
Este posibil ca „oameni buni" să sfârşească în iad?
Dacă oamenii se închină unui dumnezeu „fals", de ce nu îi iartă Dumnezeu din moment ce au fost induşi în eroare?
1. Ce tip de plastic poate fi înmuiat de căldură?
2. Cine este creatorul faimoase formule E = mc2?
3. Cum se numeşte tubul muscular care face legătura dintre gât şi stomac?
4. Artropodele sunt animale vertebrate sau nevertebrate?
5. Care sunt cele două părţi ale copacului care formează coroana?
6. Ce om de ştiinţă a inventat în 1986 programul pentru computer numit Equalizer pentru a-l ajuta să comunice?
7. Care este singurul combustibil fosil în stare solidă?
8. Aluminiul poate fi magnetizat?
9. Ce element chimic mai este cunoscut şi ca argintul viu?
10. Adevărat sau fals: diamantul şi cărbunele conţin carbon?
1. De ce trebuie să existe ceva?
2. Este oare Universul nostru real?
3. Avem liberul arbitru?
4. Există Dumnezeu?
5. Există viaţă după moarte?
6. Putem experimenta ceva cu adevărat într-un mod obiectiv?
7. Care este cel mai bun sistem moral?
8. Ce sunt numerele?

| siriusblack98 a răspuns:

Intrebari:
Ai ceva creier in cap?
Daca da nu-i asa ca foarte putin?
Nu prea te duce mintea si vrei sa iti facem noi treaba nu?
Stii ca din toti oamenii de pe pamant, tu ai scorul IQ cel mai mic, corect?
Te gandesti ca poate noua nu ne pasa de challenge-ul tau de copil de 12 ani?
Sper sa te ajute intrebarile mele, Bafta!

| iKaiju explică (pentru siriusblack98):

Nu mai fii asa disperat frate ia meu e mai mare de 10 ori ca al tau si daca ar fi 1. daca te crezi amuzant e si mai trist ca,, gluma'' aia de mai sus(sper ca e gluma daca nu du-te la un doctor)e facuta la caterica, noi am decis să nu punem noi intrebarile normal se joacă in 3 si unu pune întrebări asa ca am lasat TPU-ul, si la partea cu noua nu ne pasa, altora le pasa altii mi-au răspuns, poate ca tie nu iti pasa dar nu te-am întrebat pe tine, am întrebat pe cine vrea sa raspunda copil distrus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puneti o dorinta, doar ca se va indeplini pentru toti oamenii.
Am vazut asta pe Reddit si unu alesese ca vrea sa se c*ce pe el deoarece el e la baie si e hilar ce li se intampla celorlalti.

| brokxy a răspuns:

Care este cea mai mica tara din lume?
Cate planete are sistemul solar?
Cum se mai numeste solstitiul de iarna in Germania? (pentru tine. e Yule)
Care este cel mai mare desert din lume?
Care este cel mai lung fluviu din lume?
Care este cea mai populata tara in acest moment? (India nu China)
Cine a inventat becul?
Care este a patra planeta dupa Pamant?
Cati sateliti naturali are Pamantul?
Cel mai inalt munte din Romania?
Cel mai mare oras din Romania?
Care este cea mai religioasa tara a lumii?