| codrutadejos a întrebat:

Vreau sa fug de acasa.nu mai suport cearta si ura din familia mea...ce spuneti sa fac chestia asta sau nu ....ps:am unde sa merg

Răspuns Câştigător
| xXdoareuXx a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa ai o discutie cu parintii sa le explici ca tu suferi chiar daca nu pare. nu conteaza daca ai sau nu ai unde sa mergi. nicaieri nu-i ca acasa. dar tu stii mai bine

8 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Nu ai unde sa te duci ba. Vrei sa devi homosexual platit? Vrei sa ajungi ca tania sa faci schimbare de sex pentru bani? Sfatul meu este sa te duci in armatawinking. Asteapta sa faci 17 ani si taie-o

| mona a răspuns:

Nu-i o solutie buna sa fugi de acasa chiar daca ai unde sa mergi nu poti sa stai o vesnicie acolo

| anss23 a răspuns:

Nu ar trebui sa fugi de probleme tale, asta nu le va rezolva, doar le va inrautati.Adica,ok,pentru cateva zile te-ai simti bine departe de certurile din familie, dar ce ai de gand, sa fugi pentru totdeauna? Discuta cu parintii tai, spune-le ce simti si vei vedea ce poti face dupa.

| Musique a răspuns:

Nu e mai ușor să-ți rezolvi problemele cu părinții, discutând?
Fugind, dai dovadă de lașitate.

| eliaclodia a răspuns:

Ei eu zic ca nu-i bine sa fugi de acasa. Unde te duceai?

| Antoniacopiluța a răspuns:

Nu fuga este solutia.Incearca sa porti o discutie cu parintii tai, si ce daca ai unde sa mergi? Cu ce te ajuta ca fugi de acasa? NU! Spune-le parintilor tai ca suferi!

| Juleuuss a răspuns:

Nu știu, treaba ta ce faci, și unde mergi!

| Lethargica a răspuns:

Nu ti se pare cam ciudat sa intrebi chestia asta pe net? Daca vrei sa pleci, pleaca. Nimeni de aici nu-ti stie situatia de-acasa deci parerile ar fi expuse in nestiinta de cauza.