| Alexz61 a întrebat:

Vreau sa incep scoala de soferi, am vorbit cu un instructor auto si mi-a spus ca trebuie sa merg la medicul de familie sa imi fac ceva analize si apoi sa merg la scoala auto respectiva, era destul de grabit si nu am inteles bine, care e procesul? Ce trebuie sa ii zic medicului de familie sau merg direct la clinica pentru analzie?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Medicul de familie da doar o adeverință pentru școala de șoferi. Restul analizelor și vizitelor medicale le faci la o clinica specializată și acreditata să facă fise auto.

| Alexz61 explică (pentru suntserios):

Am nevoie de o adeverinta de la medicul de familie cu trimitere pentru analizele pentru scoala auto sau merg eu direct la o clinica acreditata si le spun ce am nevoie?

| suntserios a răspuns (pentru Alexz61):

Mergi la clinica și îți faci fisa auto. Nu ai nevoie de trimitere că oricum se plateste