| HardstyleIsHowWeLive a întrebat:

Vreau sa invat limba germana cat mai repede. Am tot cautat un site bun insa nu am gasit. Am un CD dar nu ma ajuta prea mult. Ma puteti ajuta? Dau funda puppy dog eyes Multumesc love struck

Răspuns Câştigător
| denisseioana a răspuns:

Buna, limba germana nu este o limba foarte usoara. au multe reguli de citire si vorbire, conjugarile verbelor sau pronumelor nu sunt ca la noi.cel mai bine e sa iei legatura cu un profesor si sa faci pregatire dca vrei sa o stii bine. daca vrei sa stii numai lucruri esentiale exista pe la librarii tot tipul de carti gen "invata germana fara profesor".te pup si sper ca ti-am fost de folos!