| senstein a întrebat:

Vreau sa ma logodesc si am ales sa ma imbrac cum vreau eu si am impus si la invitati sa se imbrace la fel, altfel ma supar, oricum vor, dar fara pantofi, costum, pantalon de stofa etc. care-i problema, nu inteleg? cei de la starea civila mi-au spus ca nu-i nici o problema ca s-au cununat unii in chiloti si in fel si fel de costumatii...chiar trebuie sa ma iau dupa prostul ala ce s-a imbracat acum multi ani in costum si l-au urmat si inca il urmeaza altii? nu pot sa nu fac asta si sa fiu eu insumi? pan; la urma e cununia mea si trebuie sa fie ceva special pentru mine..ma tot freaca la icre tata si i-am spus cum e treaba). si-n fata popii o sa altfel numai nu in costum pentru. ca nimic nu ma obliga sa port asa ceva..lumea chiar asa de proasta-i?

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Ma bucur ca vrei sa faci totul in felul tau, nu asculta ce spun ceilaltihappy

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Daca tot ai vrut sa "rupi" traditia, pentru a nu da batai de cap invitatilor, puteai sa alegi o tema draga tie si ar fi fost ceva foarte interesant. Invitatii tot si-ar fi batut capul cu ce sa se imbrace, dar ar fi fost ceva distractiv pentru ei.

| Ineys a răspuns:

Trebuia sa le spui sa vina imbracati ca la peste, macar era ceva calumea. Poate-si luau si unditele si prindeati ceva asa in ziua nuntiismug.

| senstein explică (pentru Ineys):

Bravo! o idee super. ce frumos poate fi...hai ca mi-ai dat o idee geniala ca tot sunt pescar inrait iar o parte din invitati la fel...pff, podul sau tunelul ala cu flori (cum s-o numi) cred ca o sa fie din undite s.a. pescaresti laughing