| Florea_Tanyta_1993 a întrebat:

Cat de curand voi avea cununia civila, luna asta sau luna viitoare, nu stiu sigur din cauza unor probleme. Cununia religioasa o vom face la anul.Ne-am gandit ca sa nu cheltuim multi bani petrecerea de dupa sa o tinem acasa. Vom avea in jur de 10 -15 invitati maxim 20. Vom fi doar intre prieteni deoarece parintii mei nu mai vorbesc cu mine de ceva vreme iar parintii lui nu stau in localitate si nu pot veni. intrebarea mea este : in ce sa ma imbrac la cununie? nu vreau ceva foarte sofisticat. si alta intrebare ce sa servesc acasa invitatilor si ce program sa fac?

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

In primul rand-casa de piatra! In al doilea rand, desi nu cunosc motivele- zic si eu ca frumos ar fi (desi nu vb cu parintii sau sunt in alta localitate) sa le trimiti o invitatie! Este un motiv frumos de impacare, iti faci datoria si nu in ultimul rand poate chiar te vor ajuta! Oricat de restrans ai face, fara parinti nu simti bucuria binecuvantarii lor! In ceea ce priveste masa-este bine sa tii cont de preferintele prietenilor, dar traditionalele sarmalute si friptura de porc, alaturi de un vin bun si un tort care sa-ti marcheze evenimentul cred ca trebuie sa intre in meniu! Cere ajutorul celor care participa si va fi ok!

| Florea_Tanyta_1993 explică (pentru fabiola):

Parintii mei nu vorbesc cu mine de ceva vreme. a fost vina lor dar asta este. mi-au spus ca nu ii intereseaza ce fac cu viata mea, iar daca e sa-i chem la nunta sa nu o fac ca nu are rost

| fabiola a răspuns (pentru Florea_Tanyta_1993):

Chiar daca nu vor veni, tu incerca! Vei avea constiinta impacata ca tu ai facut tot ce tine de un copil! Sunt lucruri si evenimente care nu le uiti toata viata si cred ca orice parinte ar trebui sa uite, sa ierte si sa te sprijine!

| TwlGirl a răspuns:

Casa de piatra! :* Pai ai putea sa iei pe tine o rochita mai lejera (+ ca arata mai bine in poze o rochita decat un pantalon cu o camasa sau altceva), pe invitati ai putea sa-i duci acas si sa le pregatesti ceva aperitive, nu cred ca e cazul sa pregatesti mancarea ca la nunta, cred ca ar fi de ajuns niste aperitive cu o bautura buna langa, si in plus sa te distrezi. Bafta :*