| oana_9467 a întrebat:

Vreau sa-mi transfer copilul la alt liceu care este mai aproape de casa si la care s-a intrat cu o medie mai mica. A absolvit scoala generala anul acesta (2009). cum se procedeaza?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Trebuie sa asteptati ca faca primul semestrul acolo. Dupa, media lui trebuie sa fie mai mare decat a ultimului din clasa unde vreti sa-l transferati.
Mult succes!

4 răspunsuri:
| Shery a răspuns:

De acord cu cami... si cum la un liceu "mai bun" mediile sunt mai mici...paradoxal... sa il puneti sa invete mult semestrul acestawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mai aproape de casa

| oana_9467 explică:

Am citit in brosura de admitere din 2009 (pagina 24) ca se fac transferuri in cazurile in care mai sunt locuri libere (sunt 3), daca copilul are media mai mare decat ultimul admis si daca vrem la un liceu mai aproape de casa.Scrie ca in perioada 21-23 iulie 2009 comisia de admitere a Municipiului Bucuresti rezolva situatii speciale printre care si cele in care se incadreaza si fata mea.Nu stiu cum sa fac sa ajunga o cerere de transfer la aceasta comisie. Daca stie cineva sa ma ajute si pe mine.Multumesc mult.

| adela74 a răspuns:

Buna ziua! Va recomand cu caldura Liceul Ecologic din Bucuresti telefon 0766497355 0723720250