| ppopee a întrebat:

As avea si eu o intrebare. Anul acesta am intrat in clasa a IX-a la un liceu care este cam departe de casa, iar eu as vrea sa ma transfer in semestrul 2 la liceul in care am facut 5-8, dar media mea de admitere este mai mica decat a ultimului admis. Intrebarea mea este daca ma transfer acum in semestrul 2 la un liceu care e putin mai aproape de casa, ma mai pot transfera in clasa a X-a la liceul la care am facut 5-8?

2 răspunsuri:
| SamuraiOkami a răspuns:

Da, te poti transfera.
Dar cand te transferi de la un liceu la altul nu se mai tine cont de media 5-8 si nu mai conteaza care e media ultimului admis, din cate stiu dai diferente, nu sunt foarte bine informat.
Dar cred ca sunt sanse sa te transferi la ce liceu vrei din prima.
Multa bafta

| ppopee explică:

Intrebarea mea ar fi daca imi pot schimba liceul de mai multe ori?