| Piscupescu_Andreea_1999 a întrebat:

Vreau sa plec la o ruda pe 4 zile pariti nu dau voie m-as duce la ruda dar parinti sa nu stie ca ma duc la ruda sfatuitimi ce sa le spun parintilor ca ma duc in alta parte nu stiu ce sa le spun sa creada ca sunt in alta parte

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Cum poti sa pocesti in halul acesta limba romana!? Nu e bine sa iti minti parintii! Daca patesti ceva si ei nu stiu de tine? Spune-le adevarul si daca nu te lasa inseamna ca au ei un motiv.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Reformuleaza te rog in limba romana sa intelegem si noi ce vrei.

| Necunoscuta112 a răspuns:

Buna! Nu voi fi rautacioasa sa te judec ca nu ai scris corect, nu suntem la ora de romana si asta nu inseamna ca esti analfabeta. Oricum sa revin la subiect.Nu inteleg de ce nu le spui adevarul părinților tai daca te ducia o ruda adica la cineva apropiat. Poate parintii tai nu sunt in relații bune cu acea ruda. Oricum daca nu te lasa nu face pe suparacioasa.La un moment dat o sa te lase cred...Nici pe mine nu mau lasat sa merg la o ruda dar la un moment dat au acceptat.Iti urez bafta