| AliceAnnnnna a întrebat:

Vreau sa port permanent masca. Credeți ca după ce va dispărea legea aceasta se poate purta de buna voie?
Acum o ora m-am dus in oraș sa mănânc ceva, mi-am dat masca jos, încep eu sa mănânc și când ridic capul din farfurie vad doi băieți care se uitau spre mine și râdeau și unul îmi făcea poza, adică a lăsat telefonul jos și m-am dus sa ii întreb "care e problema" și unu și-a cerut scuze și mi-a arătat poza pe care mi-a făcut-o. O trimisese pe un grup de wtp cu prietenii lui și a zis ca seman cu Shrek care e un personaj verde cu capul mare, pătrățos urat.
As dori sa adopt mereu masca, nu vreau sa ma mai vadă cineva la fata, Dar dacă pică masca? Mi se pot face observații? Bănuiesc ca nu ma pot obliga sa o dau jos…

10 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Ești liberă să porți tot ceea ce vrei, nimeni nu îți poate spune ce sa porți sau sa nu porți. Vei fi obligată să o dai jos în anumite circumstanțe, de anumite organe, la aeroport, poliție etc etc. Dar nimeni nu te poate obliga pe strada sau in alta parte sa nu porți masca.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu are cum sa semeni cu Shrek.
Shrek este un personaj super fain, pe care... nu il intereseaza deloc parerile celorlalti oameni despre el (intr-un final). Si nu se prea lasa demoralizat chiar asa usor.
Si a gasit fericirea si prieteni exact asa cum era el big grin

Da... daca vrei, poarta masca mereu. Nu cred ca are cineva treaba cu tine.
Dar asta nu o sa rezolve nimic big grin

| relian a răspuns:

Masca daca nu era balamucul asta nu prea ai avea voie sa porti,decat daca ai motive,ceva gen medical,in rest nu prea.

Daca stii mai acum cativa ani unele tari chiar daduse lege privitoare la masti,erau araboaicele alea acoperite de ziceai cas ninja laughing Franta parca daduse lege sa nu se mai poarte in public.

Stai linistita, panarama inca va continua multi ani de acum incolo, balamuc, panarama, ras, o va tine asa cred pe putin vreo 10 ani.

Dar nu arati la fata ce spui,cel putin daca poza de la profil este recenta si este poza ta.

Mai degraba cred ca scenariul asta este de la tine laughing nu mai stii in ce fel,in ce mod sa intrebi lumea daca arati ok,cred ca chestia asta te macina minut de minut,nici sa dormi nu mai poti.

Stai fata asa cum esti. Vrei un sfat? Maninca cat mai putin, incearca si invatate sa maninci putin, o sa ramai mai slim, chestia asta o sa fie bine toata viata, atat pentru sanatate, cat si in relatiile sociale.
Cand o sa treci de 30-35 de ani si o sa fii slim o sa fii o femeie cautat,chiar daca la fata nu esti super, zic in general, desi tipa din poza la fata arata destul de bine.

Poti sa fii papusa la fata, daca ai un corp din ala gras, deformat no sa sae uite nici tataie laughing eu de exemplu prefer o femeie cu corp frumos si la fata si uratica daca e merge, decat una doara la fata frumoasa si grasa.

| Lukasssz a răspuns:

Eu cred ca tu ai probleme cu baietii;-;

| wildthing a răspuns:

Mai fata, despre ce vorbesti?! Ce Shrek?! Daca tu esti cea din poza, esti destul de frumusica! Sigur, nu esti tu chiar vreo Angelina Jolie, dar esti ok...adica nu esti o femeie comuna, ci intri chiar in categoria "dragute".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu esti cea din poza, mie mi se pare esti frumoasa.

Nu prea inteleg ce treaba ai cu Shrek.

Poti oricum sa porti masca cat si cum vrei. Daca nu se da o lege care interzice masca, da, poti sa o porti in continuare. Cum vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bre, Valentina ai înnebunit? Încearcă și zgarda antipurici. Deja nu mai în troll o ți pe aici de când te știu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă întreb oare: când se vor termina eternele tale probleme cu băieții?

Răspuns utilizator avertizat
| MetisuI a răspuns:

De ce il jignesti pe Shrek?