| valentyna a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca am greit eu sau orgoliul lui este mai puternic...prietenul meu este cu mine in clasa si suntem de aproape un an impreuna si ne intelegem bine...azi intr`una din ore aveam lucrare si nu prea am invatatbig grin...si trebuia sa fiu atenta la prof sa nu vada ca eu copiam, sa si scriu si sa ii arat ai lui ai ma mai striga si unu coleg din fatarolling eyes
si eu a sa ma lase in pace i-am rasp solegului din fata... j de aici a pornit tot nu a mai vb cu mine toata ziua si nici pe mess si imi reproseaza ca nu imi pas de el si ca colegu ala e mai important ca elstraight face...cand am auzit am inceput s plang si acum ej vrea s ne despartim sper s fi spus asta doar la nervi pentru ca el spune mai mereu ca eu il supar... dati. mi si mie un sfat ceva...credeti ca o s ne impacam? sunt foarte tulburata pentru ca il iubesc enormsad:-

Răspuns Câştigător
| mariorene a răspuns:

Eu, personal.cred ca e chestie de orgoliu...in primul rand din partea ta...(ai preferat sa-i spui colegului.ca sa te lase in pace, in loc sa-i spui lui).si din partea lui...ca nu te-a inteles cu adevarat... du-te la el. .si explica-i exact ce ai spus si aici pe site. .si lasati copilariile daca intr-adevar va iubiti... daca nu, inseamna ca nu te aprecieaza asa cum ar trebui...asa ca? intreaba-te pe tine insati cum stau lucrurile... ce zici?

5 răspunsuri:
| lily09 a răspuns:

Nu stiu daca a fost o greseala sau un instinct... oricum intre voi nu e ceva in regula...am impresia ca va intelegeti bine doar atunci cand tu te lasi dominata de el... din reactia lui se vede ca e foarte orgolios sau mai bine spus egoist si de aici pornesc problemele... daca el este orgolios tu de ce nu ai avea mandria ta? daca nu vrea sa va impacati... daca el crede ca asta e un motiv de suparare...nu cred ca merita sa fii cu el...pentru ca va fi tot mai posesiv...sincer va spun...nu inteleg de ce fetele din ziua de azi se lasa umilite de baieti...nu mai aveti mandrie fetelor? baiatul este cel care trebuie sa cucereasca o fata...si trebuie sa munceasca pentru asta... voi trebuie sa fiti cele care acceptati sau nu un baiat...nu sa plangeti in fata lor .ca vai ce mult vreau sa fim impreuna...primadata baiatul trebuie sa arate ca tine la tine, ca ii pasa de ceea ce simti tu, ca nu renunta asa usor la tine doar dintr-o prostie...eu nu cred ca tine la tine... daca ar tine la tine nu te-ar face sa suferi si nu ar putea renunta asa usor la tine... dupa parerea mea este un egoist si se iubeste doar pe sine...pentru el conteaza doar sa-i fie lui bine...nu conteaza ce simte cel de langa el...asa ca ar fi bine daca te-ai gandi mai bine daca merita sa te umilesti in fata lui ca sa nu va despartiti...ai zis ca el mereu iti spune ca il superi... dar l-ai intrebat vreodata el de ce te supara mereu? adica el are voie si tu nu? daca nu este respect nu poate fi nici dragoste ...deci...gandeste si apoi hotarastete daca il mai vrei ''tu''...nu daca te mai vrea ''el''...asta e intrebarea ...bafta si minte luminata

| mada. a răspuns:

Pai vorbeste cu el, explica'i ca nu te puteai concentra in mii de parti, si ca bineinteles ca el era mai imp ca ala, insa at pe mom asta a fost reactia ta, ca era un haos in mintea ta, nu stiai ce sa mai scrii, cui sa'i mai spui si ce, daca te iubeste o sa te inteleaga si nu o sa va despartiti:-)

| Georiflame a răspuns:

happy... Cel mai potrivit este sa vorbesti cu el deschis, fata in fata, nu pe mess ( evita sa mai vorbesti pe mess cu el despre astea ) si sa ii spui ca aceste lucruri marunte nu sunt motive sa va despartiti pentru ca ar fi pacat. happy ...Ai grija, vorbeste cat mai repede cu el si incearca sa "il faci sa se simta bine" in fata prietenilor lui, conteaza foarte mult asta ( iti zic asta ca am impresia ca il tratezi putin indiferent in fata prietenilor tai si ai lui )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linisteste-te, el ar trebui sa te inteleaga. Explica-i inca o data, daca intelege -bine, daca nu -nu; nu alerga dupa el. Adica tu copiai, si ii arata-i si lui. iar el nu aprecia ca tu ii arata-i? macar atat sa fi facut! pff, dimpotriva, iti mai face si scandal.asta e culmea folosirii! Imi amintesti de cineva straight face

| baby_4263 a răspuns:

Valy, daca si el tine la tine se va intoarce la tine, dar trebuie sa-l lasi in pace sa se calmeze si sa ii treaca. Iar daca nu face treaba asta, atunci sincer iti zic ca asta a fost doar un motiv josnic, o scuza, sa se desparta de tine si nu stia cum.Multa bafta in continuare si sa stii ca in viata, atunci cand cazi, trebuie sa te ridici si sa mergi mai departe.Multa bafta!