| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa vad parerea voastra despre mallurile.
Ce importanta are mallurile pentru voi?
Vad tot mai multi care vor doar din malluri sa-si achizitioneze cv haine incaltaminte sau mai stiu eu ce... dupa parerea voastra ce importanta au aceste malluri?

1 răspuns:
| Binevoitor a răspuns:

Mall-urile normal au fost facute pentru a scuti pe consumator de mai multe plimbari. Mall-ul este un centru comercial de unde poti sa iti cumperi ce vrei, doar trebuie sa te plimbi dintr-un magazin in altul. Acesta a fost creat sa scuteasca oamenii sa se plimbe, intr-un oras mare dintr-un magazin in altul, astfel vor putea economisi timp. Daca vrei sa iti iei, niste carti, haine si electrocasnice, normal intr-un oras trebuie sa te plimbi cu masina dintr-o parte in alta. Daca e orasul mare e aglomeratie...eh ai prins ideea. Intrarea in Mall e gratis. Patronii si investitorii care au facut ca un Mall sa existe te-au scutit pe tine de timp pierdut in oras cautand produse diferite, aducandule toate intr-un loc. Astfel s-a creat o nevoie ca oamenii sa mearga sa cumpere ce vor din mall. E mai usor si mai rapid sa cumperi din mall decat din oras cand ai nevoie sa cumperi mai multe lucruri diferite. In general preturile sunt mai mari in magazinele din mall, pentru ca patronii magazinelor din mall platesc chirie(plus alte costuri) la proprietarii mall-ului. Asa se umfla preturile. Pentru mine daca vreau sa cumpar mai multe produse diferite, ma duc la mall deoarece acolo le gasesc pe toate, economisesc timp chiar daca preturile sunt mai mari. Daca as cumpara acele produse dintr-un oras as consuma conbustibil pentru masina si as iesi tot in minus pentru ca imi ia mai mult timp sa cumpar din oras decat din mall, iar timpul inseamna bani. De aceea este important un mall, aduce toate magazinele intr-un loc.