| dyanny a întrebat:

Vreau si eu cateva notite originale si mai scurte. Cele mai multe si frumoase primesc FUNDITA!

1 răspuns:
| MissMarina a răspuns:

Uite cateva :

Timpul nu are nici răsărit, nici apus.

O femeie îşi poartă lacrimile asemeni bijuteriilor.

Poate că, într-adevăr, ochii femeii iubite sunt marginea lumii.

Iubire - formă de amnezie, când o fată uită că mai sunt milioane de băieţi pe pământ.

Fetele care nu caută atenţia nimănui sunt de fapt cele cărora ar trebui să le acorzi atenţie cu adevărat.

Inainte sa ranesti o inima, aminteste-ti ca poate tu esti inauntrul ei.

E incredibil cat de mult se schimba unii atunci cand se imprietenesc cu alte persoane.

De multe ori orgoliul poate desparti doua inimi mai mult decat distanta.

Daca iti place sa joci mereu : " O sa iti fie dor de mine "... risti foarte mult chiar sa te uite cu totul.

Un singur trandafir poate tine locul unei gradini... si o singura persoana poate face cat intreaga lume.

Daca nu ma cunosti, de ce ma judeci?

De-ar fi sa vii... as crede ca visez.

Nu poti atinge muzica... dar muzica te poate atinge pe tine.

Stiu, imi lipsesti dar nu te mai vreau inapoi.

Aşa, pur şi simplu, ai plecat. Şi iubirea noastră s-a dus naibii!

Cei care m-au rănit, m-au învăţat cum să rănesc la rândul meu.

Cine te iubeste cu adevarat te prefera pe tine in orice moment.

Ea a plecat plângând, lăsând în urmă o poveste.

E fără tine de mult, parcă s-a obişnuit. Aproape că-şi doreşte azi să nu te fi iubit.

Viata e prima tarfa care m-a facut sa plang…

De azi am să zâmbesc, ca şi cum nimeni nu m-ar fi rănit vreodată.

Ceva îmi spune că putem fi foarte fericiţi împreună!

Nu esti un status de Facebook, asa ca nu te astepta sa te placa toata lumea!

Ca să fie bine, trebuie mai întâi să fie rău.

Poate că inima mea e ca un hotel, dar am dreptul de a-mi selecta "clienţii".

Cât timp erai al meu, erai perfect; acum ea îţi scoate în evidenţă numai defectele.

Nu există prietenii, ci doar momente de prietenie.

Nu mă interesează ce simt alţii pentru mine, eu mă iubesc!

Se spune că frumuseţea e trecătoare. da' la unele n-a trecut deloc.

Nu l-ai înțeles tu? Îl va înțelege alta mâine.

Ador gesturile tale copilăreşti care mă fac atât de fericită.

Du-mă unde vrei, fă ce vrei cu mine, dar să îmi fie bine.

Sărutul perfect îl simţi întotdeauna, da' întotdeauna, cu persoana pe care o iubeşti. Iar eu îl simt mereu cu tine.

Uite, nu suntem împreună dar până vom fi, nu vreau să fii cu nimeni.

Tăcerea este cel mai puternic ţipăt.

La sfârşitul zilei tot ce ţi-a mai rămas este dimineaţa zilei de mâine.

Un text, o melodie, o minciună, o greşeală, un mesaj, un film... îţi poate schimba starea de spirit într-o secundă.

Să mă fi iubit cu adevarat... nu m-ar fi mințit că mă iubește.

Mi-ai rupt inima cu minciunile tale frumoase.

Nu mai am vreme, am sa plec o vreme, o să mă-ntorc, nu te teme.

Îmi este greu să uit ce m-a durut şi încă mă mai chinuie.

Poate ar trebui să recunoşti că fiecare părticică din corpul tău îţi cere să fii cu el.

Merit să ştiu adevărul şi nu doar ce ţi-e mai simplu să-mi spui.

Nu crede tot ce auzi, nu cheltui tot ce ai si nu dormi atât cât vrei.

In venele mele tensiunea scade rapusa de lene.E prea devreme sa-mi fac probleme.

Esti un bărbat adevărat, dacă ai înţeles că femeile nu sunt jucării!

Nu alege frumuseţea exterioară. Interiorul poate fi îngrozitor.

Daca treci prin viață fără să te îndrăgostești... înseamnă că ai trăit degeaba!

Fericirea ta nu ar trebui să depindă de o persoană.

Sper ca ti-au placut! happy

Funda? puppy dog eyes