| Cristynik a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri... dau funda! URGENT!

Răspuns Câştigător
| Babyythau a răspuns:

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

nimic nu tzine la nesfarshit, nici fericirea, nici Suferintza… incearca totusi sa Zambestimereu... deshi' niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet."

"Nu respect ce mi se impune sa stii, e foarte simplu e felul meu de a fi!"

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost ! ..."

Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii. ;x"

"e0` sunt o simpLa stea , printre steLe` . sunt 0` fata , printre fete . dar ceea ce ma face de0sebita e drag0stea ta . fara ea n`as straLuci asa ! ;x"

Daca nu esjti de la Orasj, eSjti de la tSaraa ;-& . Iei primul tren care te laSaa in garaa ;-" . ApOi iei un taxi pana la mall . Bei dOua sucuri si ai pOrtOfelu` gOl ;-@

Sji daca sunt O cOpila, ce? Sji daca ma enervez repede, ce? Sji daca vorbeSc mult si prOst ce? Sji daca te iubeSc, ce? Oricum tu nu vei intSelege"

Cum sa nu o iubesti daca ea e frumoasa ca o stea,stiind ca e si a ta. "

Si ti-am promis ca nu te mai mint Ca tot ce simt iti spun Ti-am promis ca intr-o zi O sa ma tin de promisiuni ."

Da, pe asta mica nu o mai intereseaza ca tu te gandesti la ea, ea se pisa pe grija ta!"

Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea Nu-i plac romantismele, vrea provocarea !"

"Ascunde ceva, asa ca retine! Nu stii tu modul, se joaca cu focul, se ard cu totul, e iadul locul!"

O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi . Că se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi ."

Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • si tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete •"

"daca rOlul asta mi-a fost dat in acest jOc, O sa-l jOc.totul e scris, nu depinde de noroc ! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata.zi Ce vrei ?! asa`mi traiesc eu viata !"

Azi te vreau mai mult ca ieri,da! şi mi-ar plăcea Sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta. Şi dacă as putea sa dau timpu inapoi, As vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi ."

Suna-ma si da-mi o veste de la tine...sa-mi spui ca ma iubesti, mi-e dor de tine...

Ce frum0asa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat ! Ce frum0asa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarattt ! "

Nu` te` ingrijOra` din cauza` oamenilOr` din trecutul` tau` . Exista` un mOtiv` pTr` caRe` nu au reushiT` in viiTOrul` taw` ! ;x"ADOR POZA!"

DeSii` pAr cuminTe` imi place` indeCentt` ! cA Eva Kentt` . n`am niCiun Sentimentt`!"

vreau s planG pentru`. n0i sa imi cer iertare` `.in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are.`.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic... || ?"

FoOrmeAza` NumaRuL` meUu` Ori De caTe oRi vRei Sa` vOrbim` . Cheama`ma Sh o sa vyn`!

Deja iUbirEa`i demodata` Baietii vor aSaa` deodata. PaRem 0 prAda` prEa usoara ! fetelor` Sa nu cedati din prima sEara!"

Te creD pe CuvanT canD te aUd .SpunanD` ca niCi Nu sunt SfanTa . .asa e .` da` ce Sa faC . aSta`i firEa . doar nu credeai ca in Viata Te inseaLa doar privirEa"

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA`.Gandesti greSiT` !"

|| v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu vaTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii` .PenTruu` cA o0` faceti bine` . =x

|| Jtii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !"

Regret mereu cand ne certam doar din pr0stii,caci suntem amand0i ir0nici si plini de 0rg0lii!Ca.s tulburata,t0ata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,ad0rmind cu chipul tau in gand.""

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme toate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Mama` ce cOpila`.Ce tupeu`.C ochi c piciOare :O Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mine baby ai cazut in pakt :-xX DeLiCiOuS`!"

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara.Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara . :-X""

aUd vOrbee` pArSivee despre mine`.si kOntinuaa barfaa`.da cand vOrba ajunge la mine.ishi cere sKuzee tarfaa`!"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!

la biSeRici m`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie.ca La caTe a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sA tRaGi!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere!

stii.n'Ai deekt sa vOrbesti singuraa.imi gasescti atatea defektee!retinee.sunt printsesa lui si asta e toot ce conteaza !"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!"

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa-ti arat cum sunt de fapt .;x ]?
StOp ! Inchei aiCi pentru ca dOAre ! Daca ar fi sa curGa lakrimi` Saa CurGa Aleee Talee Fie rOataa Si patrata tOt Se Mai intOarce O Dataa

Sunt do0ar o perso0ana realista !cuvantul no0i nu mai exista
si dk el ma vrea pe mine Care e problema ta ?! Nu incerca sa ma vorbesti Ca oricum nu-l cuceresti . N`ai cu ce.N`ai cum. N`ai cand ! Ca doar pe mine ma are`n gand

Mi`e dor de tine.De amandoi.mi`e dor de zambetu` tau .mi`e dor de noi

Suntem atat de diferitsi si t0tusi ne potrivim . Noi am stat unul langa altu cand t0tsi vroiau sa ne despartim !

Ai locul tău în inima mea şi nimeni nu ţi-l poate ocupa !

. Mi`este dOr de tnee` nu esti lg mine` vr s fii` mereu n preajmaa mea te iubesc stii binee` sh` nu imi dOresc pe altcinevaaa`;x

Nu esti prima care pleaca,dar esti prima sincer care as vrea intr-o zi sa se intoarca,nu esti prima care incearca sa ma schimbe in repetate randuri,dar esti prima care intr-un final m-a pus pe ganduri!

Am invatat sa te respect numai pe tine,am inteles ca fara tine, nu mi-e chiar bine

Vreau sa pleci acum,asa e mai bine!Nu mai vreau sa spun "nu pot trai fara tine"!

Poate ca atat ai vrut, sincer eu am vrut mai mult!Poate ca ti-a fost teama sa iubesti ca in trecut

Ai plecat cand mi-a fost mai greu,asta ma doare,spuneai ca ma iubesti,asta o spune fiecare!

Îţi mai aduci aminte` cum ne-am cunoscut? Şi` ne bufnea râsu că ne apropiam prea mult!:X

Fii mai atent la ceea ce iti voi spune! .De restul` nu ma intereseaza ,da`o`n *** de lume ! * Tu esti tot ce conteaza acum pentru mine

. ♥. Am crezut in tine . am crezut in Noi . Si-am crezut ca langa Tine sunt invingaTor ! Am crezuT in vise . Am crezuT in sanse Dar toT ce mi-am facut sunt . iLuzii faLse`

De Ce Te Uiti La Mine Atat De Dulce Si Frumos Si Cand Treci Pe Langa Mine,Mergi Si Lasi Capul In Jos`

As fi vrut sa fiu mereu langa tine
O viata intreaga sa ramai langa mine
Doar eu si cu tine . Imi e dor de tineee

• E singurul care conteaza in lume pentru mine,si nu'mi pasa de prieteni, bar, prezente masculine

Distanta ne desparte, dar noi nu ne despartim

De mult numai suntem copii, trebuie sa fim tari, ca si copii fiind am avut probleme de oameni mari, si am invatat sa trecem peste ele impreuna, team cunoscut a facut si dumnezeu pentru mine o fapta buna, impreuna stim ca o sa fim cat mai traim.

• Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine ! • Tu imi dai incredere in mine !

. • M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea •

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult...Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importantza,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA

• Cuvintele sunt averea mea. ♥

~ Curând, răbdarea mea o să dispară.

~ E amuzant cum ne amintim mii de versuri din melodii, dar nu ne amintim lecţia la şcoală . ^_^

~ Un jurământ nu e pentru azi sau pentru mâine. E pentru totdeauna. Unii oameni omit asta.

~ Când oamenii ne fac un compliment, ne ia 5 minute să găsim o replică, dar... sfârşim prin a zice... „Mulţumesc" ^_^ .

~ Supravieţuim din amintiri, dar uneori supravieţuim cu ajutorul uitării.

• Nu vom reuşi niciodată să-i mulţumim pe toţi... . (;

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

• Îmi este dor de băiatul ce.mi plăcea să.l alint , dar acum sărut alte buze ce mă mint.

Pentru că trebuie să ştii să-ţi iei rămas-bun atunci când e cazul. Pentru că nimic nu trebuie să te dărâme!

Nu Conteaza Distanta Cat Conteaza Ce Simtim, Eu Te Iubesc, Tu Ma Iubesti, Avem Ce Ne Dorim :X

Chiar daca sunt furtuni,ninsori,soare sau ploi,in orice razboi e mai usor in doi:X

Fiecare clipa departe de tine. este ca o lupta intre rau si bine !

Dar peste toate cele intamplate` Stiu cu [impreuna] o sa mergem mai departe !

El trece cu vederea, el ma`ntelege ca om şi doar el imi poate simţi tristeţea la telefon !

Te cunosc din ce in ce mai bine, stii bine Viata mea n-are rost fara tine. Poate peste cativa ani o sa fim o familie, O casa ,o masina ,si-un copil frumos ca tine.

Nu te mai compara cu altsii` . ca tu esti totu` . Nimenii niciodata n`o sa poataa sa`tsi ia looccuu` !

Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang. tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc

A trecut atat timp de cand nu ne-am vazut !Dar, te iubesc mai mult ca la inceput!

♥Pot Sa Plec, Pot Sa Stau,Pot Sa Fac Ce Vreau! Si Daca Plec, Unde Merg Tot Cu Mine Il Iau! Poate Stii, Poate Nu, Da` Itzi Spun Mereu,El A Fost Si Va Ramane Doar Al Meu!

Sh ar mai fi ceva ce nu voi putea uita` sufletul nu ma lasa` azi era ziua noastra`!

si dk el ma vrea pe mine Care e problema ta ?! Nu incerca sa ma vorbesti Ca oricum nu-l cuceresti . N`ai cu ce.N`ai cum. N`ai cand ! Ca doar pe mine ma are`n gand

M`am schimbat sh pot visa acum ! Nuu` mai vreauu` s` cer, v0i obtine` oricum !

Sh nu`mi pasa d nimic! Imi traiesc viata dup` bunul meu plac

Frumusetea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.

Mi`e d0r s` te privesc fara s` spun nimic . Mi`e d0r s` numar secundele un pic cate`un pic

Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea sh`ai umplut d0ruu` din inima mea

Nuu` mai visa frumos, realitatea este rece

Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tine unitsi p amand0i sh suntem doar n0i

De atat barfa m`am intoxicat, dar s` stii` ca 0muu` nebarfit e 0m ratat

Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!

E0 nu` cred in tacere, nu` vreauu` s` taci!

Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi !

.Oricine are dreptul sa fie prost , dar unii abuzeaza de acest privilegiu` ! =]

.N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc ;X

sa te doresc.
• M sincer tot ce-mi doresc,zambetul tau prietenesc.Cu toate ca n-am fost sincera,ti-am zis sincer '' Te iubesc!
Nu mai da vorba mai departe.O să auzi ce nu vezi în fapte.Nu mai spune, într`un final.Tot ce auzi e confidenţial .

3 răspunsuri:
| Elenamiki a răspuns:

''Nu te iubesc pentru ceea ce eşti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine.'' ''Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cei care merită nu te vor face să plângi'' ''Doar pentru că cineva nu te iubeşte aşa cum vrei tu, nu înseamnă că nu te iubeşte cu toată fiinţa sa.'' ''Un prieten adevărat te prinde de mână şi îţi atinge inima.'' ''Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău.'' ''de cate ori te sun vreau sa iti spun ca te iubesc si te doresc si vreau ca acum sa te vad in drum. sa iti soptesc ca te iubesc''

| IoIo11 a răspuns:

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva ,UIta'te la tine

Incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva ,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit . pentru.` mine mai existi oare?

***no word is enough to describe a men
***Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…
***ntr-o lume nebuna nu trebuie sa fi sanatos
***love is my name,and sex is my game…let the name and play the game!
***imi place atat de mult carnitza de ­pasarica incat pentru piept sunt in stare sa dau ­pulpele…. la o parte!
***invat sa pierd ….dar nu-mi place situatia in care sunt
***nu cred in vb dar las faptele sa vorbeasca
***SUNT USOR DE AGATAT SI CAD REPEDE LA PAT…
***Iubirea este arhitectul universului. ( Hesiod )
***daca susul e jos si josul e sus ,daca stau sus inseamna ca stau jos?
***Am obosit luptând cu robotii
Caut linistea ce ne-o iau idiotii
Oprind fiecare gând morbid
Sorbind zorii cu meniu melodic
Zic pas la fitele de oras
Un ecou din ego sa le iau pe faras
***parca suntem in 2011…parca mai demult ziceai ceva de tovarasia mea si a ta…ia sa vedem de unde veniti…ca va schimbati prea repede…!
***sunt multe de spus,dar cui sa-i spun ?
***Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste ochii plang. Si cand ochii plang mana le sterge lacrimile.
***uneori viata nu doar ca bate filmul ci ii traseaza un scenariu rupt din cele mai triste drame
***Nu jigni femeia care te refuza pentru.ca TU nu ai fost convingator…
***femeia sta cu tine pana pleaca cu altu.
***traim intr o lume unde nebunia este normala
***Uneori am nevoie de dragoste, uneori am nevoie de singuratate, uneori de zi , alteori de noapte, uneori de frig , uneori de caldura dar intotdeauna am nevoie de tine!
***Te caut si nu te gasesc da-mi un buz ca am obosit.
***"Sid, you’re gonna have a family too someday. You’re gonna meet a nice girl, with… with low standards, no real options, or sense of smell… "
***Love is the direct opposite of hate. By definition it’s something you can’t feel for more than a few minutes at a time, so what’s all this bullshit about loving somebody for the rest of your life?
***Inteligenta mea este trecatoare. Dureaza doar o viata.
***Atunci cand ai ramas fara puteri.schiteaza un zambet scurt. asa de gura lumii
…Si uita de tot!
***Pentru ca dragostea sa fie eterna, si indiferenta ar trebui sa fie reciproca

Tu poţi să te-ndoieşti de soare,/ De focul ce scânteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu şi de iubirea mea…

Nu plânge că s-a terminat ci zâmbeşte că te-ai scăpat!

M-am saturat de infidelitate

Ce frumoşi sunt ochii tăi albaştri, când pictez totul în negru şi suspin în noapte fără să te ştiu aproape…

Mă trezesc cu tine-n gând adorm la chipul tău visând dar tu n-ai vrut să fii a mea, chiar dacă eşti dragostea mea…

Acum când te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai trăiesc. Te rog iubeşte-mă şi tu!

E greu să iubeşti şi va fi întotdeauna, dar adu-ţi aminte că cineva te iubeşte, şi acela sunt EU !

În întuneric tu eşti lumina care îmi dă viaţă… singura mea speranţă… singurul meu motiv care mă mai ţine la suprafaţă…

E greu să mergi pe culmea vieţii cu inima pustie, e greu să suferi în tăcere şi nimeni să nu ştie…

Câte stele vor muri fără să simt? Câtă vreme va trece fără să te ating? Câte strigăte de dor se vor pierde-n vânt? Câte zile voi trăi cu tine-n gând!

Afară-i frig şi înnorat/ Stau singur, trist şi supărat/ Afară plouă şi-i urât/ Simt inima vibrează-n gât/Tu acolo, eu aici/ Văd lumini de licurici/ Tu eşti acolo, eu aici…

Nu dispera când soarta te apasă şi nici nu plânge de-al tău destin căci după un chin viaţa-i mai frumoasă cum după ploaie ceru-i mai senin…

Plouă acum… Ar trebui să te duci la geam şi să numeri picăturile de ploaie… atât de mult îmi este mie dor de tine!

Când soarta îmi va spune să părăsesc pământul, când oameni fără milă îmi vor săpa mormântul, când zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita…

Aştept o rază să-mi pătrundă în suflet, să mă lumineze şi să-mi spună "te iubesc!", iar acea rază să fie vocea ta ce mă trezeşte de dimineaţă… dar se pare că nu o voi avea…

Nu-mi stricaţi proasta dispoziţie…

În dragoste, să nu faci din durerea altuia fericirea ta…

Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toţi sunt fericiţi….iar eu plâng printre zâmbete şi râsete…

Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot să te opresc dar te rog să îţi fie milă de cuvântul TE IUBESC!

Îmi cade o lacrimă din ochi şi nu ştiu ce e cu mine . dar un singur lucru însă ştiu mi-e tare dor de tine…

Ai fost, eşti, vei fi totul pentru mine, chiar dacă pare imposibil eu tot o să te iubesc enorm…

Dorul e focul în care ard speranţele, dorinţele, durerile, iar cenuşa ce rămâne reprezintă amintirile…

Deseori zâmbetul celui care suferă e mai dureros decât lacrimile celor ce plâng!

Iubirea te înalţă, iubirea te coboară, iubirea îţi dă aripi, iubirea te omoară. Nu mă ucide, iubeşte-mă!

Azi eşti orbit de fericire şi ai uitat că cineva trăieşte doar pentru tine. Dar mâine vei cădea dintre nori şi vei privi în urmă… mă vei vedea acolo şi vei şti ce înseamnă regretul…

Stau în camera mea rece… Privesc în jur şi mi se pare că pereţii se strâng în jurul meu… Mă simt singură… Totul e întunecat şi rece, întocmai ca inima mea… Închid ochii şi încerc să uit de tot…

Cel mai trist lucru în viaţă e să-l vezi pe cel pe care-l iubeşti iubind pe altcineva…

Alerg spre tine cu 120/h şi parcă durează o veşnicie. De ce nu eşti lângă mine!?

Acum tot ce a fost între noi pare demult… încerc să-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, în timp ce eu trăiesc doar pentru tine…

Regret că eşti departe / şi nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / în inimiora mea…

Mâine vei regreta că azi mi-ai spus adio şi mă vei căuta,crezând că eu încă te aştept. .vei căuta disperat să-mi găseşti iubirea, însă doar când mă vei găsi vei realiza că ai căutat ceva ce a murit demult… vei plânge atunci cum am plâns şi eu, dar va fi prea tarziu…

Singură, faţă în faţă cu nopţile şi cuvintele…

Spune-i că l-am uitat, spune-i că nu mă mai gândesc la el, spune-i că nu-l mai iubesc, dar că ţi-am spus toate astea printre lacrimi…

Ai uitat de mine şi tristeţea s-a înstăpânit în lume! Aş vrea o lacrimă, doar una care să-mi înece obrazul, să lunece apoi să ştergă distanţele ce ne despart…

Ţi-aş da inima mea, dar a suferit prea mult, ţi-aş da viaţa mea dar trebuie să meargă înainte, ţi-aş da totul dar e prea târziu căci s-a terminat….

Încep să realizez cât de departe eşti de mine, căci simt un gol imens în suflet care doare şi nu poate fi alinat decât de mângâierea ta! Îţi simt lipsa, IUBIRE…

Dacă tu pleci totul se duce, se duc iluziile mele şi cu ele rostul meu. Dacă tu pleci viaţa mea este cea care se va duce. Dacă tu pleci sufletul meu se va duce la fel ca şi soarele când vine noaptea!

Mă trezesc cu tine-n gând adorm la chipul tău visând dar tu n-ai vrut să fii a mea, chiar dacă eşti dragostea mea…

Durerea ce în suflet o port, nu pot s-o mai suport, în lacrimi mă topesc în lacrimi mă trezesc… de ce oare TE IUBESC ?

Dacă aş putea râde , nu aş mai plânge…

Hai rămâi cu mine… Sau rămâi cu bine… Poate aşa-i mai bine… Dacă nu-ţi convine… nimeni nu te ţine… Poţi să faci ce vrei de mâine…

Viaţa e prima târfă care m-a făcut să plâng…

Uitarea sigur va veni vor trece clipele pe rând când la trecut te vei gândi păstrează-mă o clipă-n gând…

Mă dor ochii pentru că nu te pot vedea, braţele-mi sunt goale pentru că nu te pot îmbrăţişa, buzele-mi sunt reci că nu te pot săruta, inima mi se frânge că nu eşti a mea!

Îmi place să mă plimb prin ploaie… pentru că nimeni nu vede că eu plâng…

Intru în operaţie peste 10 minute, doctorii mi-au spus că îmi vor scoate tot ce simt eu pentru tine…

Să ai cu cine, să ai unde…… dar să n-ai cu ce !

Atinge steaua de neatins şi nu-i uita pe cei care au crezut în tine…

Zâmbetul celui care suferă este mai dureros decât lacrimile celui care plânge…

Ce să fac ca lacrima să nu se mai plimbe pe obrazul meu?

Grea e viaţa unui peşte
Când se zbate pe uscat
Dar mai grea a unei fete
Când iubeşte un băiat !

Marile incendii se nasc din scântei mici…

Dacă plângi pentru că soarele a dispărut din viaţa ta, lacrimile te vor împiedica să vezi stelele…

Vezi tu….nu pot să te uit…fiindcă te iubesc prea mult…însă ţie ţi-e uşor….mie însă îmi vine să mor…

Dacă râzi, toţi vor râde cu tine… dacă plângi, vei plânge singur…

Nu ştiu ce a fost între noi…o dragoste, o minciună, o obişnuinţă….dar orice ar fi fost a fost un vis frumos… dar acel vis a ajuns să mă rănească…nu mai pot să trăiesc aşa…

Zâmbesc la stele şi ele……….

Tot ce e în sufletul meu este aici şi asta nu cred că se va schimba curând cum nici eu nu sunt genul care să mă schimb…

Toată lumea e supărată când sunt eu fericită şi toată lumea e fericită când sunt eu supărată…mai bine sunt mereu supărată decât să fie ceilalţi supăraţi….dar acum, nimeni nu-mi poate lua fericirea…

Mai bine mor pentru ceva, decât să trăiesc degeaba…

Îl iubesc şi prostuţul nu-şi dă seama…

Prietenii falşi să dea BUZZ, astăzi fac prezenţa!

Cel mai nasol lucru este să te simţi în plus acolo unde cândva erai totul…

A iubi înseamnă a suferi şi cum mulţi fug de suferinţă puţini ştiu să iubească!

Într-o zi ne-am întâlnit şi ne-am plăcut şi ne-am iubit, lumea parcă a înnebunit şi într-o zi ne-a despărţit…

Inima mea e ruptă în două, jumătate din ea e încă la tine, dar ce păcat că nu mai suntem împreună…

Aş vrea să fiu un fulg de nea chiar dacă aş trăi puţin măcar aş fi pentru o zi fericită şi apoi aş muri liniştită…

Tot ce văd e firm…ard…vise… amintiri… speranţe…cred că un adio e cel mai bun…

Dacă viaţa îţi întoarce fundul…….profită de ocazie şi…. f*te-o !

Fiecare cuvânt e o speranţa în plus… cu fiecare clipă trecută moartea mea e mai aproape… iar eu încă visez…

Sick of crying, tired of trying, yes i’m smileing but inside i’m dieing…

Când mi-a fost în viaţă bine ca un şarpe stăteai numai lângă mine când mi-a fost viaţa amară ma-i lăsat ca pe un tren în gară prea multe vorbe n-au rost aş da orice să uit ce a fost, ai plecat, plecat să fii şi la mine să nu mai vii…