| Laura6532 a întrebat:

Vreau si eu o parere despre situatia urmatoare. Creau sa stiu si eu daca sunt chiar atat de exagerata.
Deci...mie imi este foarte rau in fiecare luna cand sunt pe stop.De multe ori de abia stau in picioare,n-am deloc energie,am o stare de slabiciune,ameteli, bufeuri, mai ales daca e vara si sa nu mai spun de dureri.

Asa.....acum cateva zile am fost plecata cu ai mei in Budapesta desi eu n-am vrut sa merg deoarece stiam ca fix zilele alea trebuie sa imi vina si stiam ce ma asteapta,altfel, desigur ca n-as fi ratat asa o ocazie, dar n-am avut de ales, s-au hotarat de acum vreo 3 saptamani si nu m-au lasat sa nu vin si am mers. Desigur ca mi-a venit,mi-a fost foarte rau normal si la un moment dat, dupa un lung drum de mers pe jos prin caldura (pentru ca de aia am fost,sa vizitam orasul) m-am oprit si le-am zis ca mi-e rau si nu mai pot sa merg,mie deja imi era de mult rau,dar atunci chiar n-am mai putut,mi se inmuiau picioarele si ameteam.

Si atunci au inceput frate sa se enerveze, sa tipe la mine, sa imi spuna chestii de genul ca cica"ai si tu ocazia acum sa vezi Budapesta si nu esti si tu in stare sa strangi putin din buci chiar daca ti-e rau ca nu mergem toata ziua buna ziua in Budapesta si blabla"

Si nu e prima oara cand imi fac asa.Acum 3 ani s-a mai nimerit sa mergem pe munte si mie imi venise si iar m-au obligat sa merg desi mie imi era foarte rau.

Spuneti si voi acum, cine greseste?

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Clar ei gresesc, e inuman sa te trateze asa la menstruatie care e o conditie 'speciala' la femei, unele au dureri nasoale, stari de rau si nu pot face nimic pana le trece. Ma ingrijoreaza lipsa pe empatie pe care o au unii parinti fata de copiii lor in situatiile in care ar trebui sa fie intelegatori.

| Lioana a răspuns:

Ai niste parinti foarte neintelegatori si egoisti.

| VoidEternal a răspuns:

Dacă modul în care ți s-au adresat a fost literalmente, "să strângi din buci" atunci nu mă miră că se poartă așa. E clar care e nivelul lor. De parcă Budapesta ar fi vârful Everest, nu capitala țării vecine.

Îmi pare rău pentru tine.