| AngoOra a întrebat:

Vreau si eu sa aud parerea voastra.in legatura cu citatele, proverbele, metaforele(cu un sambure de adevar desigur)
spuneti-mi:1.citatul/citatele preferate
2. celelalte "fraze" dupa care voi va ghidati in viatawinking

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
1.,,Dar eu, sărac fiind, nu am decât visurile mele...
Mi-am aşternut visurile la picioarale tale; păşeşte uşor, căci umbli pe visurile mele..."
2.,,Carpe diem "(trăieşte clipa) şi,, Cine nu riscă nu câştigă!"

Baftă!

| CherryKiss a răspuns:

Citatul meu preferat este "Cand un prieten te prinde de mana, iti atinge inima". Incearca sa te gandesti cat de speciala te simti atunci cand un prieten te ia de mana. Te simti in siguranta, increzatoare. Plus ca eu una, recunosc. Sunt dependenta de prietenii mei.

Motto-ul meu in viata este "Traieste fiecare clipa ca si cand ar fi ultima. " foarte adevarat. Niciodata nu stii ce iti rezerva viitorul asa ca fa tot ce poate, nu ai avut vreodata curajul, deoarece nu stii ce se va intampla maine. Traieste fiecare clipa!