| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt citatele dupa care va ghidati ziua, sau intreaga viata? Ce va ajuta sa ramaneti motivati si sa luptati? o zi buna!:*

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dumnezeu este intervalul dintre doua batai de inima
Dintre toate religiile lumii cea mai frumoasa este mamawinking

luciana
| luciana a răspuns:

In viata, trebuie sa lupti, sa ramai in picioare si sa nu te lasi doborat nicicand. Sa ai mereu curajul de a zambi, chiar si atunci cand sufletul iti plange cu lacrimi amare. Nu trebuie sa cedezi, ci trebuie sa reusesti, sa fii mereu in lumina. Desi mi-e destul de greu ( si acum), am avut momente de deznadejde si disperare, de reusita si indoieli, dar cu ajutorul lui Dumnezeu,- iata, traiesc si stau dreapta in lumina si ma bucur de fiecare zi,- data mie, de ploaie si vant, de ninsoare si ger, de lacrimile atator suferinti, dar si de teama ca totul e doar un VIS si ma bucur de acest Miracol ca am fost Aleasa sa mai traiesc si ca mai pot plange inca si sufletul imi gem de sentimente traite la bine si la rau. Tot Binele, celor de aici! Lucien.

| georgiana a răspuns:

Oamenii se impart in 2 categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute. Emil Cioran
Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri. John F.Kennedy
Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina, sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit. Franz Kalfa

| maya_7683 a răspuns:

Fericirea te face dulce, încercările te fac puternic, regretele te fac uman, eşecurile te fac umil, succesul te face să străluceşti, Dumnezeu te face sa continui.(Mahatma Ghandhi)

| andy_3925 a răspuns:

Prost sa fii, noroc sa ai!
sau
Nu este important sa castigi… este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

| mdaaa a răspuns:

•Viata e la fel cum ai interpreta in public un solo de vioara, invatad stiinta instrumentului pe masura ce canti. – Samuel Butler

| teonamaria a răspuns:

Cad ma ridic si merg mai departe!

incearca sa nu ai regrete.

traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima!

| Bybyloy[:x] a răspuns:

As lupta o viata pentru ceva in care cred!

Zambeste azi, ca maine poate fii mai rau!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am regrete, era o simpla intrebare. Vroiam sa aflu dupa ce mai sunt ghidati oamenii in ziua de azi.Si eu sunt o persoana care lupta si nu se lasa cu una cu doua.Asa este bine, daca nu esti curajos in viata, nu esti nimic.Viata e o lupta, e un razboi dur.Trebuie sa fim puternici, curajosi sa trecem cu bine de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scoala-te, ca iar iei absenta!