| gsghdfhsdfhds a întrebat:

Ziceti-mi si mie un meniu de mancare... pentru ingraare dar nu obezitate.big grin

mic dejun, pranz, cina etc dau funda

2 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Mic dejun:

- cafea cu lapte degresat si indulcitor (daca nu poti renunta la zahar!)
- un corn proaspat cu miere si scortisoara
- cereale cu iaurt si o banana
- doua felii de paine prajite cu rosii si busuioc sau patrunjel
- salata de fructe
- ceai verde, o felie de paine prajita cu sunca si un mar sau un grapefruit
- oua fierte, sunca si iaurt.

Pranz:

- salata de ton cu salata verde, porum si o conserva de ton in apa
- salata bulgareasca (rosie, castravete, branza feta, salata verde) si un piept de pui pregatit de acasa
- salata de pui (legume proaspete si cubulete de pui)
- salata cu sunca, branza si legume
- sandvis cu paine integrala, branza mozarella, sunca si maioneza light
- ciorba de pui/vaca
- piure de cartofi cu o omleta cu ciuperci

Cina:

- supa-crema de broccoli/ciuperci
- cartofi natur cu peste la cuptor
- friptura din cotlet de porc la gratar cu muraturi
- mancarica de mazare
- pastrama de curcan si salata verde
- pui cu mancare de fasole verde/broccoli
- pui la rotisor si salata
- o punga de floricele de porumb

| eliaclodia a răspuns:

Migdale, stafide, cereale cu lapte. Orez cu legume si fripura. Salata.Supa de vaca. Ciocolata. Clatite. Aperitive cu icre, branza, oua, masline. Budinca si tarte de fructe.