| Georgiana21 a întrebat:

Zilele trecute, doi amici de ai mei au făcut o mică drumeţie prin împrejurări.Au oprit undeva in judeţul Harghita, într-un sat, şi au intrat într-un magazin.
Acolo au întrebat dacă au covrigei, la care vânzătorul le-a spus "Nem tudom romano". Unul din amicii mei, înfuriat, i-a spus 2 cuvinţele de duh şi apoi l-a întrebat "Acum înţelegi româna?".
După ce a spus aceste lucruri, alte două persoane, aflate în magazin, s-au îndreptat spre amicul meu, l-au izbit de perete şi împreună cu vânzătorul au început să-l ameninţe, şi culmea, în româneşte.(Incidentul nu a avut urmări grave)
Întrebarea mea este următoarea- Voua vi se pare corect că am ajuns bătaia de joc a ungurilor in ţara noastră? Mie.nu.

Răspuns Câştigător
| Breakingthehabittonight a răspuns:

Foarte nasoala intamplarea, chiar deranjanta x-(

In primul rand cred ca ungurii astia nu merita sa steie in Romania
1. unii din ei nici macar nu stiu limba
2. o multime din ei se plang ca e grea viata de aici (si vine intrebarea-pentru. ce naiba ai venit aici?)
3.vin fac copii si infiinteaza scoli speciale pentru ei

Si acum ne mai si agreseaza x-(. deadreptul inacceptabil
Stii cum e?
italienii si francezii ne trimit acasa ca nu suntem necivilizati si deranjam
de ce nu am face si noi cu ungurii la fel?

in unele sate nici macar nu se vb. romana -parca ar fi la ei acasa
un sfert poate ca mai mult din populatia romaniei e ocupata de unguri sad

oricum nu sunt de acord cu ei...macar de veneau sa ne invete ceva bunwinking

bye see ya`

2 răspunsuri:
| AlexBitza a răspuns:

Http://www.romare.ro/? cmd=displaystory&story_id=1175&edition_id=19&format=html
Este pararea altor romani care sunt stabiliti in SUA si au dreptate in tot ce spun (incep sa ii dau dreptate lui Vadim )dar sa nu uitam nu ungurii sunt singurele probleme, mai sunt si tiganii care nu avem unde sa-i trimitem pentru ca nu au o tara natala.

| al3_9910 a răspuns:

Asta este inacceptabil...am ajuns bataia de joc a ungurilor in tara noastra, exact cum ai spus tu.este imposibil.si acestia ne fac tara de ras, precum multi altii. daca era un STRAIN in vacanta in Romania si era in locul prietenului tau? si nici nu intelegea limba noastra, atunci ce se intampla? eu sincer nu stiu. dar sunt chiar culmea.nici nu imi vine sa cred[-x.si din pacate nimeni nu ia nicio masurasad. asta este Romania din ziua de azi.noi care vrem sa o schimbam nu avem nicio putere, iar cei care o pot schimba, nu au vointa.RUSINE!