| eusebiu27 a întrebat:

Cand credeti ca se va termina epidemia la noi in tara?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
17 răspunsuri:
| Konstantin2020 a răspuns:

Cred ca la 1 Iunie

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

E posibil sa dispara in vara daca nu anul viitor

| morfeo a răspuns:

10 iulie 2024

| Frank51 a răspuns:

Va disparea exact ca HIV, adica niciodata. Vom trai cu acest virus, si cei ghinionisti vor murii si in viitor peste 5-10-50 de ani.

| MihaelaDart a răspuns:

Restrictiile dispar de la jumatatea lui mai, desi virusul va stagna pe timpul verii, apoi din octombrie va veni al doilea val de Covid. Au spus ca timp de 2 ani vom avea acest virus, desi va fi tinuta sub control, caci acum lumea stie de masurile de protectie. Inca se lucreaza la antidot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In vreo 2 ani

| Dismally a răspuns:

Prin 2022 probabil, dar pana atunci vor fi mari probleme economice.

| supadeceapa a răspuns:

Nici în 2 ani nu o să se termine.

| Raul1472627 a răspuns (pentru JicaContra):

La toti oamenii din tara? Pai cine o sa faca vaccinul ăla? Eu sigur nu! Asum riscu sa ma imbolnavesc! Oricum cei nevaccinati nu pot infecta pe cei vaccinati nu? Daca da atunci vaccinul are alte scopuri!

| Raul1472627 a răspuns:

Cand Iohannis cu Orban vor!

Uite,eu nu m-am vaccinat niciodata impotriva gripei si n-am fost racit de 3 ani! Despre ce vorbim?

Pai stau intr-o comuna! Dar si pe timpul iernii is nevoit sa fac naveta la scoala! Si acum totusi...3 ani la rand am fost norocos? Nu! Trebuie sa te alimentezi corespunzator! Adica vara creste-ti imunitatea cat de mult posibil si natural cu fructe de la tara!

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Sperăm că cât mai curând posibil, dar depinde și de noi, sper ca după 15 mai să nu fie o explozie de cazuri la noi în țară