| AlexDorinel a întrebat:

Care I faza cu virusul Disease X?

Am vazut ca se vorbeste mult pe la stiri prin Anglia si america despre un nou virus

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si daca tot ai vazut, nu ai inteles despre ce se vorbeste?
Citeste stirile romanesti, macar intelegi!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Americanii au descoperit doua noi mutatii ale virusului. O varianta au descoperit-o si englezii. Se zice ca se raspandesc mult mai rapid.

| InOrOut a răspuns:

Exista conspiratii care au un sambure de adevar si altele care sunt absurde. Daca apare un nou virus il simtim toti crede-ma. Disease X e virusul descris in apocalipsa si e un mit, acela are rata de ucidere mare 90%. Ebola are 50-60% ca si comparatie. Cel mai destructiv virus ever e Bacteriophage dar nu e virus de oameni... inca (se ocupa Billy Gheti si de asta).
Pe net zice asa: "Deadliest Being On Planet Earth – The Bacteriophage" - "From all these, we can conclude that the most abundant killer on the earth- bacteriophage could be given the tag of deadliest being as it devours mercilessly numerous bacteria every second."
https://www.biotecnika.org/......net-earth/