| anonim_4396 a întrebat:

De ce se cred astia "cool" ca nu poarta masca? Am observat asa comportament primitiv la nivel international...

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se cred cool... se cred doar mai inteligenti ca altii. Asa sunt toti adeptii teoriilor conspiratiei... Au impresia ca detin adevarul absolut, desi 90% sunt analfabeti functionali. Au impresia ca facand parte dintr un grup restrans sunt mai presus decat logica si realitatea

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Auch, desi astia sunt cum sunt si veganii, aia' cu magiile si leacurile spirituale etc.

34 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cretini, nu sa gandesc ca infecteaza pe noi restul

Bula
| Bula a răspuns:

Si boii stiu doar atat: "Muuuuu! "
Ce astepti de la cei care au doar doua picioare si un creier si mai mic?

| Adry05 a răspuns:

Sunt doar proști. toate țațele floarea pe Facebook contrazic medicii, specialiștii că știu ele despre oculta mondială și să nu mai fim noi proști laughing)))

| Apokales a răspuns:

Pentru ca stiu ei adevarul, nu-s vite proaste ca restul care poarta masca straight face.

| aumih16 a răspuns:

Pai daca multi zic spun ca virusul asta nu exista! ce ai vrea!

| CleanHeart a răspuns:

Intodeauna o sa exista rebeli de astia care nu respecta regulile.

| RKBlue a răspuns:

Fiindca sunt... care...
Introdu tu ce cuvinte vrei.

| troleibuz a răspuns:

Numai adolescentilor teribilisti si batranilor senili li se pare cool. Si inca catorva anomalii.

| Henrypericolpublic a răspuns:

În Asia era populară chestia cu masca. Aici în Europa și în America oamenii sunt altfel.

| CataCatalin994 a răspuns:

Nu ma cred "cool", ca nu sunt un pustan de 20 de ani. Nu port masca din mai multe motive, nu e dovedit in mod stiintific ca e utila, dat fiind si faptul ca in majoritatea tarilor civilizate nu este obligatorie, costa mult prea mult, o masca nu ar trebui sa fie mai mult de 50 de bani, si ca sa fie oarecum utila trebuie sa fie purtata corect de toata lumea ( schimbata de 3 ori pe zi, neatinsa, pe nas si gura ) si e idealistic si momentan si imposibil din cauza preturilor MULT prea mari sa ceri asa ceva.

Guvernarea PNL e un dezastru, iar cociocul ( Romania ) e doomed.

| anonim_4396 explică (pentru CataCatalin994):

Nu e vina noastra ca esti obsedat de politica, stai pe ajutor social si te crezi inteligent ca delirezi ce-ai delirat mai sus in raspuns. De asemenea, daca faci eseuri cu nonsens peste tot, nu esti inteligent.

| suntserios a răspuns (pentru CataCatalin994):

In toate tarile civilizate e obilgatorie, nu vorbi rahaturi fara sa stii

https://www.hotnews.ro/......atorie.htm

https://www.digi24.ro/......iv-1320423

https://www.digi24.ro/......se-1338514

http://stiri.tvr.ro/......66216.html

http://stiri.tvr.ro/......65853.html

https://www.hotnews.ro/......-comun.htm

Plus preturile au ajuns la sub 1 leu

Si nu, faptul ca sunt imbecili care nu poarta masca corect nu te absolva si pe tine de a o purta

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru suntserios):

Mi-as fi dorit ca preturile sa fi ajuns asa si aici... la noi ii tot undeva intre 3.5-4.5 lei masca, nu inteleg cat de lacomi pot fi unii...

| suntserios a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Unde aici?

Le cumperi online de la eMAG care le vinde cu 0. 8lei

| Superior a răspuns (pentru CataCatalin994):

Https://www.emag.ro/......D3DWMMMBM/
Nu pare exagerat pretul.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru suntserios):

Ma refer la comuna/zona in care ma aflu...

| suntserios a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

EMAG...

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru suntserios):

Aha, multumesc de recomandare. Am intrat pe Emag si aparent gasesti un set de 50 buc chiar si cu 40lei(+ 20 transport...), deci cu tot cu transport ar fi 1. 2lei pe masca. Chiar si asa, tu te-ai uitat la reviewuri? Nu-s tocmai calitative, le cade elasticul si au un miros naplacut de plastic. Presupun ca nu ar trebui sa fiu pretentios( mai ales din moment ce pe aici is de aproximativ 4 ori mai scumpe), insa sa fiu nu m-as simti in siguranta cu rebuturile alea. Poate daca gasesc ceva cu un raport calitate-pret bun imi voi da comanda. Momentan mai am niste masti de astea vandute la suprapret...

| suntserios a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Eu le folosesc de cand a inceput pandemia.
Una singura am rupt atat. Nu miros deloc.
Te combini cu un vecin sau iei 3 cutii si ai si 0.9 bani pe masca

| anonim_4396 explică (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Esti mai in siguranta cu mastile alea decat fara masca deloc. Deci... daca mai citesc multe de-astea ma arunc pe geam.

| CataCatalin994 a răspuns (pentru suntserios):

Sursele tale sunt pro tv, digi, si hotnews? Sa inteleg, esti de asemenea si hashtagist, si pseudointelectualitatea e punctul tau forte?

https://www.politico.eu/......sk-travel/

Uita-te la pretul mastilor din farmacii (2-3 lei bucata), si considera si faptul ca nu toata lumea are posibilitatae de a comanda online + pretul transportului. Deja miroase de aici a idiotenie.

Block direct, am alergie la specia ta.

| CataCatalin994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poftim? Alt habarnist, conformist, ciudat, pe care trebuie sa-l blochez. La revedere bajetu'.

| goguPatent a răspuns (pentru CataCatalin994):

Loool

| anonim_4396 explică (pentru goguPatent):

M-am obisnuit cu aceste esecuri genetice rolling on the floor Chiar mi-a dat block. Nu stiu sigur daca i-a dat block si lui suntserios.

| anonim_4396 explică (pentru goguPatent):

I-a dat TPU jos comentariile aluia de ieri laughing

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca mi-a dat block si mie. ce vroiai sa vina cu argumente la ce zice? Amuzant e ca in prostia lui mi-a dat un link care doar sustinea link urile pe care i le am dat eu. Nu i-a dat nimeni jos comentariile, doar ca nu le mai vezi tu ca ai block

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca omul are alergie la logica ce sa ii faci.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Le-am vazut ieri dupa ce mi-a dat block ca gen am vrut sa-i dau report la ele dar imi zicea TPU ca ma ignora si nu pot. Fac acum un cont sa verific daca mai sunt sau nu laughing Pe mine m-a uimit cum zicea ca-s nu stiu cati lei o masca, dar mai sus era link de eMAG care dovedea ca-s sub un leu bucata laughing

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nevoie de cont nou, verifica intrebarea nelogat si ai sa vezi ca sunt acolo raspunsurile.

Mna, el nu vrea sa le cumpere online, ca ii ia Bill Gates cardul. E mai ok sa se planga decat sa faca ceva.
Dintr un tricou de 20 lei ies vreo 50 masti cred ca nu il obliga nimeni sa poarte doar din alea medicale daca nu isi permite.

| goguPatent a răspuns (pentru CataCatalin994):

Loool
uite si pe sursa ta preferata probabil scrie acelasi lucru

https://www.antena3.ro/......71917.html

| Holiday a răspuns (pentru CataCatalin994):

"Uita-te la pretul mastilor din farmacii (2-3 lei bucata), si considera si faptul ca nu toata lumea are posibilitatae de a comanda online + pretul transportului. Deja miroase de aici a idiotenie."

Intr-adevar, sa debitezi cretinatati pe aici, dar sa nu fii in stare sa-ti comanzi ceva online e idiotenie pura. Te-ai descris perfect.

| Off_Cosmin_1978 a răspuns:

Prostia este generala, lipsa personalitatii ii face pe unii sa fie altfel priviti, gandire primitiva si daunatoare