| GhostSura a întrebat:

Cand o sa se termine faza cu corona virus?
Chiar exista virusul?
Cand o sa revenim la normalitate?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu boss, nu exista virusul. S a prefacut toata planeta 1 an ca sa iti traga tie teapa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o să revenim prea curând.
Dacă nu crezi că există virusul întreabă pe cei care au fost bolnavi și s-au vindecat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Cand o sa se termine faza cu corona virus?"
Daca am stii raspunsul exact, SIGUR am fi fost pe la stiri acum si l-ar stii toata lumea.

"Chiar exista virusul?"
Probabil ca da, avand in vedere ca a trecut atat timp si au murit multi oameni (din aia putini, ma refer strict legat de asta) peste tot in lume.

"Cand o sa revenim la normalitate?"
Implicit... ca la prima intrebare.

Numai bine! ^_^

| Frank51 a răspuns:

Niciodata
Mda

| ania a răspuns:

Cand vrea Dumnezeu.

| Zuzu1991 a răspuns:

Scenariu bun: la toamna cand vor fi destui vaccinati
scenariu pesimist... NICIODATA! NO SHlT, tot apar mutatii, eu personal ma indoiesc de mi se indoaie ca vaccinul pentru prima tulpina le rezolva pe astea care sunt, insa pe toate care apar in nici un caz, vor trebui vaccinuri noi
in plus, am prins la tembelizor ideea ca vaccinul NU te protejeaza impotriva infectarii ci doar ca sa nu dezvolti versiunea severa a bolii, care inseamna ca virusul v-a infecta si se va transmite in continuare si la aia vaccinati
asa ca v-a deveni la fel ca, gripa, alte tulpini in fiecare an, noi vaccinuri in fiecare an samd

si nuuu, virusul nu exista, e doar o teapa mica, ca sa ne sperie, daaaaa
cine doar se intreaba ca exista sau nu virusul ar trebui sa faca o "vizita" intr-un spital de covid si sa stea in izolare 2 saptamani sa vada daca exista sau nu angry

| StrongHeart a răspuns:

Exista.Cand vor smecherii care dau legile.

| Adrian5575 a răspuns:

Anul asta sigur nu scapam. Vedem pe viitor.

| AndrElle a răspuns:

Virusul exista. Peste vreo 2-3 ani.

| Alinailies a răspuns:

Parerea mea este ca normalul cu care eram invatati n-o sa mai existe deoarece oamenii s-au schimbat din cauza virusului, si-au schimbat comportamentul, multi au fost afectati...
Posibil sa mai dureze vreo doi ani, asta e parerea mea.